Informacje

Fot. Wikipedia.org
Fot. Wikipedia.org

Śnieżyca odwołuje loty do Warszawy

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 12 marca 2013, 19:31

    Aktualizacja: 12 marca 2013, 19:34

  • 1
  • Powiększ tekst

Z powodu obfitych opadów śniegu w północno-zachodniej Europie z warszawskiego Lotniska Chopina odwołano we wtorek kilkanaście rejsów m.in. do Paryża, Frankfurtu, Rzymu. PLL LOT zapowiadają, że zmian w rozkładzie lotów można się spodziewać również w środę.

Jak poinformował PAP dyrektor biura public relations warszawskiego portu Radosław Żuk, we wtorek odwołano loty do Warszawy: z Frankfurtu, trzy z Paryża, a także z Rzymu i Brukseli. Ze stolicy nie odbyło się do tych miast sześć rejsów.

"Lista połączeń może ulec zmianie w ciągu dnia; wszystko zależy od tego, co będzie się działo na lotniskach w Europie Zachodniej. Występują tam silne opady śniegu, co powoduje zamieszanie na tamtejszych lotniskach, dlatego samoloty do nas nie przylatują i nie odlatują z pasażerami" - powiedział.

Śnieżyce w północno-zachodniej Europie sparaliżowały we wtorek transport lotniczy, kolejowy i drogowy, pozbawiły mieszkańców prądu. We Francji, Belgii, W. Brytanii, Niemczech i Holandii zanotowano obfite opady śniegu na dziesięć dni przed kalendarzową wiosną.

Odwołano jedną czwartą połączeń z paryskiego lotniska Charles'a de Gaulle'a i 20 proc. lotów z lotniska Orly. Wszystkie połączenia anulowano za to na podparyskim lotnisku w Beauvais, podobnie jak w Lille na północy Francji.

Sparaliżowane są belgijskie lotniska. Port lotniczy Zaventem k. Brukseli poinformował, że samoloty startują i lądują z opóźnieniami. Podobna sytuacja panuje na lotnisku w Charleroi, które obsługuje tanie linie lotnicze, zaś lotnisko w Liege zostało zamknięte.

Z powodu śnieżyc wszystkie loty odwołało lotnisko we Frankfurcie nad Menem - trzecie najważniejsze w Europie. W Berlinie częściowo został sparaliżowany transport publiczny; wiele pociągów zostało odwołanych lub opóźnionych.

We wtorek wieczorem Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały "o możliwych zmianach w rozkładzie rejsów w tym tygodniu" - w związku z ograniczeniami wynikającymi z warunków atmosferycznych panujących w Europie Zachodniej.

"Według oficjalnych informacji, lotnisko we Frankfurcie będzie zamknięte do jutra do godz. 1 w nocy czasu lokalnego, co może mieć wpływ na zmiany w jutrzejszym rozkładzie PLL LOT w przypadku przedłużenia ograniczeń. Prognozy pogody na jutro w Europie Zachodniej wskazują na poprawę warunków, jednak pasażerowie powinni być przygotowani na ewentualne zmiany. Wszystkich pasażerów prosimy o wyrozumiałość" - podał LOT we wtorkowym komunikacie.

PAP

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze