Informacje

Prezes Giełdy Papierów Wartościowych, Małgorzata Zaleska i Monika Sajkowska, prezes Fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę” na wspólnej konferencji, fot. materiały własne
Prezes Giełdy Papierów Wartościowych, Małgorzata Zaleska i Monika Sajkowska, prezes Fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę” na wspólnej konferencji, fot. materiały własne

GPW wesprze budowę Centrum Pomocy Dzieciom

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 26 października 2016, 14:06

    Aktualizacja: 27 października 2016, 13:38

  • 2
  • Powiększ tekst

GPW przekazała Fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę” środki zebrane w ramach aukcji charytatywnej, przeprowadzonej podczas Gali jubileuszowej z okazji 25-lecia GPW i Rynku Kapitałowego w Polsce. Na aukcji charytatywnej udało się zebrać kwotę 16 600 złotych, która teraz wesprze budowę Centrum Pomocy Dzieciom.

Prezes Giełdy Papierów Wartościowych, Małgorzata Zaleska w środę podczas uroczystości wręczenia czeku Fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę” przekazała kwotę 162 600 zł złotych, które udało się zebrać z aukcji charytatywnej, organizowanej podczas Gali jubileuszowej z okazji 25-lecia GPW i Rynku Kapitałowego w Polsce. Licytowano m.in. historyczny giełdowy dzwon, który osiągnął wartość 120 tys. złotych, obraz Edwarda Dwurnika, weekend w rezydencji Prezydenta RP, koszulki sportowców Anity Włodarczyk i Roberta Lewandowskiego oraz bilety na spektakl Teatru Narodowego.

Zebrane w ramach aukcji środki zostaną przeznaczone na budowę pierwszego w Polsce Centrum Pomocy Dzieciom - placówki, która ma zapewniać kompleksowe wsparcie dzieciom, które padły ofiarą wykorzystywania seksualnego, przemocy fizycznej i innych poważnych przestępstw. Prezes Giełdy Papierów Wartościowych podziękowała darczyńcom oraz Zarządowi Fundacji za ich codzienną pracę oraz trud.

Dlaczego akurat ta fundacja? Bardzo doceniamy to, co Fundacja zrobiła dotychczas, że daje dzieciom poczucie godności, bezpieczeństwa i wspomaga te z nich, które w swoim krótkim życiu doznały tak wiele krzywdy. Jesteśmy przekonani, że inwestycja w dzieci to najlepsza inwestycja. Jeden drobny element łączy nas z Fundacją: 25 lat istnienia. Serdecznie dziękuję za dotychczasową działalność oraz trzymamy bardzo mocno kciuki za kolejne działania. Życzymy wielu sukcesów i satysfakcji z tego, co Fundacja robi” - powiedziała prezes GPW.

Monika Sajkowska, prezes Fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę” podziękowała wszystkim darczyńcom: „Ta suma pozwoli nam lepiej i skuteczniej pomagać dzieciom. Ma to dla nas także symboliczny wymiar: skrzyżowały się drogi tak różnych instytucji. Bardzo ważne dla nas jest poczucie, że są z nami ludzie, którzy także chcą dawać dzieciom siłę. Niezależnie od tego, czym zajmują się na co dzień wiedzą, jak dużą wartością jest dzieciństwo oraz to, że dziecko dorasta przy wsparciu dorosłych i może stać się w przyszłości szczęśliwym dorosłym mimo traum, jakie spotkały je w dzieciństwie.”

Centrum Pomocy Dzieciom ma być miejscem, gdzie będą mogły spotkać się z terapeutami. W planach są przyjazne pokoje przesłuchań, pokoje spotkań z psychologiami, prawnikami, gdzie w odpowiedniej atmosferze, z poczuciem bezpieczeństwa, dziecko wraz z całą rodziną otrzyma pomoc.

Przekazana kwota jest jednak kroplą w morzu potrzeb. Koszt całej inwestycji to kwota rzędu 5 mln złotych, a do tej pory udało się zebrać nieco ponad połowę. Jeśli wszystko poszłoby zgodnie z planem, Centrum udałoby się otworzyć w czerwcu kolejnego roku.

Budowę placówki można wesprzeć poprzez wpłaty na konto Fundacji na stronie: www.FDDS.PL , klikając w zakładkę „Pomóż”.

NB

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze