Informacje

Fot. GingerLove/sxc.hu
Fot. GingerLove/sxc.hu

Prezydencki syn podwoił majątek do 200 mln dolarów

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 29 marca 2013, 06:50

  • 0
  • Powiększ tekst

Starszy syn prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, Ołeksandr, podwoił w ciągu roku swą fortunę, która obecnie wynosi niemal 200 mln dolarów - wynika z ratingu najbogatszych ludzi na Ukrainie opublikowanego w ukraińskim magazynie "Fokus".

Magazyn ukaże się w piątek.

39-letni Ołeksandr Janukowycz, który działa w branży budowlanej i bankowej, ma majątek o wartości 196,5 mln dolarów.

Ten stomatolog z wykształcenia, przez długi czas szerzej nieznany, wszedł do klubu milionerów z republik poradzieckich, gdy jego ojciec został głową państwa - pisze agencja AFP.

Według magazynu "Fokus" najbogatszym człowiekiem na Ukrainie pozostaje Rinat Achmetow - potentat metalurgiczny i właściciel klubu piłkarskiego "Szachtar Donieck"; jego majątek to niemal 17 mld dolarów.

Daleko w tyle pozostają kolejni najbogatsi: Ihor Kołomojski - także z branży metalurgicznej - i jego partner Hennadij Boholubow, których stan posiadania wynosi po 3,65 mld dolarów.

Prezydencki syn, który awansował na tej liście na miejsce 76. i nigdy nie rozmawia z prasą, jest uważany za centralną postać w potężnym klanie polityczno-finansowym budowanym wokół głowy państwa i nazywanym "Rodziną" - pisze AFP.

PAP

Powiązane tematy

Komentarze