Informacje

UOKiK zgodził się na przejęcie Polimeksu-Mostostal przez firmy energetyczne

br

  • Opublikowano: 31 stycznia 2017, 11:10

  • 0
  • Powiększ tekst

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie przez spółki z branży energetycznej: Eneę, Energę, Polską Grupę Energetyczną (PGE) oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) kontroli nad Polimeksem-Mostostal – poinformował UOKiK w komunikacie.

W grudniu wspomniane 4 spółki energetyczne podpisały list intencyjny o wspólnym przejęciu kontroli nad spółką budowlaną Polimex-Mostostal. W tym samym miesiącu akcjonariusze spółki uchwalili podwyższenie kapitału o 300 mln zł poprzez emisję 150 mln akcji wyłączonych z prawa poboru, a skierowanych do Enei, Energii, PGE i PGNiG.

W styczniu UOKiK zgodził się na zakup po 50 proc. akcji spółki celowej Elektrownia Ostrołęka przez Eneę i Energę. Obie spółki będą wspólnie budować Elektrownię Ostrołęka C. Obie spółki ogłosiły przetarg na wyłonienie generalnego wykonawcy elektrowni. Zaangażowanie spółek energetycznych w Polimex-Mostostal może oznaczać, że to właśnie ta firma wybuduje nowy blok energetyczny w Ostrołęce za 6 mld zł.

Budowa elektrowni Ostrołęka C, która ma znajdować się w gminie Rzekuń, mogłaby się rozpocząć już w 2018 roku i zakończyć w 2023 roku, a komercyjna działalność Elektrowni Ostrołęka C spodziewana jest w 2024 roku.

Czytaj także: Polimex trafi w ręce firm energetycznych

Powiązane tematy

Komentarze