Informacje

fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Kredyt mieszkaniowy w Kasie Stefczyka

Artykuł sponsorowany

  • Opublikowano: 2 maja 2017, 12:48

    Aktualizacja: 2 maja 2017, 12:59

  • 0
  • Powiększ tekst

Kupno mieszkania zwykle wiąże się z decyzją o zaciągnięciu kredytu mieszkaniowego. To ważny moment w życiu niejednej rodziny, gdyż oznacza podjęcie się zobowiązania na długie lata. W podjęciu takiej decyzji pomaga też Państwo – w kwietniu bieżącego roku prezydent Duda podpisał tzw. ustawę o kredycie hipotecznym, która znacznie lepiej chroni kredytobiorców przed nieuczciwymi praktykami kredytodawców, m.in. banków, pośredników kredytowych czy agentów.

Kredyt mieszkaniowy oznacza podjęcie się zobowiązania spłaty niemałych rat miesięcznych przez okres nawet do 30 lat. Decyzja nie jest łatwa, ale większość Polaków tylko w ten sposób może zdobyć swoje „cztery kąty”. Pomocne na pewno będzie nowe prawo i tzw. ustawa o kredycie hipotecznym, która lepiej zabezpiecza klientów, gdyż teraz instytucje finansowe nie będą mogły „naciągnąć” kredytobiorców np. na kredyt w walucie obcej, jeżeli uzyskują większość swoich dochodów w polskiej walucie, czy na dodatkowe produkty, takie jak: karty kredytowe, długoterminowe lokaty lub fundusze inwestycyjne. Nowa ustawa też jasno określa, kto może oferować kredyty hipoteczne – są to m.in. banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe.

Bezpiecznie więc można sprawdzić ofertę kredytu mieszkaniowego w SKOK-ach – np. w Kasie Stefczyka, której oferta jest szczególnie polecana dla osób decydujących się na zakup mieszkania z rynku wtórnego czy wykup lokalu spółdzielczego.

Na oprocentowanie kredytu mieszkaniowego w Kasie Stefczyka składa się stała marża oraz aktualizowany co pół roku wskaźnik WIBOR 6M. Jednak najważniejszym atutem oferty Kasy jest to, że marża kredytu może zostać ustalona indywidualnie dla każdego członka. Uzależniona jest ona od wysokości wkładu własnego, deklaracji regularnego przelewu wynagrodzenia na konto w Kasie, a także od oceny punktowej wystawionej przez Biuro Informacji Kredytowej, oznaczającej wiarygodność kredytową wyliczoną na podstawie informacji posiadanych przez BIK.

Zalety kredytu mieszkaniowego w Kasie Stefczyka:

  • Wysoka maksymalna kwota kredytu – nawet do 80% wartości rynkowej nieruchomości

  • Kwota minimalna już od 10 tys. zł

  • Wygodny okres kredytowania – od 5 lat nawet do 30 lat

  • Atrakcyjne obniżki oprocentowania

  • Udzielany jest w polskiej walucie

Kredyt mieszkaniowy w Kasie Stefczyka może być udzielony nie tylko na zakup mieszkania lub domu, ale także na nabycie działki budowlanej, budowę, wykup lokalu spółdzielczego, adaptację budynku na cele mieszkaniowe, remont czy spłatę zobowiązań zaciągniętych na cele mieszkaniowe. Jednak konsolidacja zobowiązań mieszkaniowych jest możliwa pod warunkiem udokumentowania celu mieszkaniowego spłacanych kredytów.

Szczegóły dotyczące kredytu mieszkaniowego można uzyskać w placówkach Kasy Stefczyka oraz na stronie www.kasastefczyka.pl. Decyzja kredytowa zależy od indywidualne oceny zdolności kredytowej.

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze