Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Targi pełne smaków - z Polski i świata

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano · 24 maja 2017, 09:17

  • 1
  • Tagi: gospodarka jedzenie lifestyle targi handlowe żywność
  • Powiększ tekst

Polska żywność ma na świecie bardzo dobrą markę stąd organizacja "żywnościowych" targów w naszym kraju nie powinna dziwić. Ale nie tylko nasi producenci żywności będą mogli się pochwalić swoimi produktami - na targach, które odbędą się już w czerwcu goście będą mogli poznać smaki z Litwy, Rumunii czy Bułgarii.

Jak czytamy w komunikacie organizatorów: W dniach 1-3 czerwca 2017 w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo odbędą się Międzynarodowe Targi Żywności Warsaw Food Expo 2017, współtowarzyszące spotkaniu Ministrów Rolnictwa Grupy Wyszehradzkiej poszerzonej o Bułgarię, Rumunię i Słowenię. Targi odbędą się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pana Krzysztofa Jurgiela.

Na 25 tysiącach metrów kwadratowych swoją ofertę zaprezentuje blisko 200 wystawców z Polski i Europy: Grecji, Słowenii, Gruzji, Litwy, Słowacji i Węgier. Węgry będą też krajem partnerskim wydarzenia. Podczas targów zaprezentowane zostaną: żywność i napoje wysokiej jakości, produkty tradycyjne i regionalne, produkty spożywcze dla gastronomii, BIO żywność i potrawy serwowane w restauracjach.

tytuł

Gwiazdami targów będą znani i lubiani: Ewa Wachowicz, która spotka się z odwiedzającymi i opowie o swojej kulinarnej pasji, Pascal Brodnicki, który na targowej scenie zaprezentuje swoje kulinarne umiejętności promując zdrowe gotowanie oraz Joseph Seeletso. Joseph zaprezentuje dania kuchni afrykańskiej i podpowie jak najlepiej połączyć je z winem, a także będzie patronował niezwykłemu konkursowi kulinarnemu „Od Okawango po Bałtyk” organizowanemu przez firmę Ready PR. Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie wybitnych talentów kulinarnych wśród kucharzy pracujących w restauracjach i hotelach w Polsce.

Najsmaczniejszymi atrakcjami targów będą degustacje żywności i napojów z całej Polski i świata. Można będzie m.in. zasmakować w polskiej żywności tradycyjnej i lokalnej, przygotowanej przez Koła Gospodyń Wiejskich, gęsinie, daniach z produktów ekologicznych, potrawach ze ślimaków, wędlinach drobiowych, a także aromatycznej kawie. Koneserzy wina spróbują win polskich, portugalskich i izraelskich. Kolejną smaczną okazją będzie Piknik Zbożowy pełen produktów z ziaren polskich zbóż. Na terenie zewnętrznym odbędzie się natomiast wielkie grillowanie, nad którym czuwać będą profesjonaliści z Polskiej Ekologii oraz z firmy Smoker. Niemniej ciekawie zapowiadają się liczne pokazy kulinarne i cukiernicze, a także warsztaty w wykonaniu mistrzów kuchni m.in. z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni oraz z Klubu Szefów Kuchni. Kolejną atrakcją będą efektowne pokazy i rywalizacje kelnerów z Akademii Kelnerskiej Grzegorza Górnika (w tym VI Mistrzostwa Polski Hydrosommelierów i X Mistrzostwa Polski Kelnerów) oraz seminaria magazynu Wino.

Międzynarodowe Targi Żywności Warsaw Food Expo 2017 odbędą się w dniach 1-3 czerwca w Ptak Warsaw Expo, w warszawskim Nadarzynie. Dla niezmotoryzowanych organizator przygotował bezpłatne autobusy z warszawskiego Dworca Centralnego i Zachodniego.

Szczegółowy program na stronie: www.warsawfoodexpo.pl

Komentarze