Informacje

PZU wspiera młodych artystów z ASP

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 9 czerwca 2017, 12:08

  • 0
  • Powiększ tekst

W sobotę, 10 czerwca, na Wydziale Wzornictwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych nastąpi ogłoszenie wyników konkursu „PZU wspiera polską kulturę” oraz wręczenie nagród zwycięzcom. Po uroczystości odbędzie się wernisaż prac pokonkursowych młodych artystów. Mecenasem konkursu jest PZU – największa instytucja finansowa w Europie Środkowo-Wschodniej, która od lat wspiera liczne instytucje i inicjatywy kulturalne.

Zaprojektowanie bryły przestrzennej z logo PZU - z takim zadaniem musieli zmierzyć się studenci ASP, którzy zgłosili się do konkursu „PZU wspiera polską kulturę”. Zwycięski projekt w przyszłości będzie prezentowany w instytucjach objętych mecenatem największego polskiego ubezpieczyciela. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc mogą liczyć na nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio 4 000, 3 000 i 1 000 zł. Kolejne cztery osoby otrzymają wyróżnienia. Po wręczeniu nagród otwarta zostanie wystawa prac pokonkursowych.

Zarówno skala działalności jak i tradycja zobowiązują PZU do wspierania polskiej kultury i sztuki – mówi Dorota Macieja, członek zarządu PZU Życie. – Dlatego od lat angażujemy się w działania na rzecz najważniejszych polskich instytucji takich jak Teatr Narodowy, Muzeum Narodowe w Warszawie, Łazienki Królewskie czy Muzeum Narodowe w Krakowie. Naszą misję rozumiemy nie tylko jako ochronę stworzonych przed wiekami dzieł sztuki. Chcemy także wspierać artystów XXI wieku i promować ich twórczość. Właśnie dlatego zorganizowaliśmy konkurs dla studentów warszawskiej ASP – dodaje.

Warszawscy wielbiciele designu, najnowszych trendów i mody będą mogli także zwiedzić wystawę prac dyplomowych i semestralnych studentów Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Około godziny 21:00 rozpocznie się pokaz mody. Widzowie będą mogli zobaczyć efekt kilkuletniej pracy artystycznej studentów Katedry Mody i ich profesorów. Całość zakończy się imprezą z DJ’ami – muzykami z Soul Service.

Uroczystość odbędzie się 10 czerwca o godz. 18:00 na Wydziale Wzornictwa warszawskiej ASP przy ul. Myśliwieckiej 8. Wystawę będzie można zwiedzać także w dniach 11 – 13 czerwca w godz. 11:00 – 19:00, oraz 14.06 od godz. 11:00 do godz. 14.00. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Powiązane tematy

Komentarze