Informacje

PiS wycofuje się z projektu dodatkowego opodatkowania paliwa

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 17 lipca 2017, 18:33

    Aktualizacja: 17 lipca 2017, 18:38

  • 11
  • Powiększ tekst

Jarosław Kaczyński, prezes PiS poinformował, że zapadła decyzja o wycofaniu projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych. Gdyby uchwalono przepisy w kształcie przewidzianym w projekcie posłów PiS ceny paliw na stacjach benzynowych mogłyby wzrosnąć o ok. 20 gr na litrze na sprawą nowej opłaty drogowej

"Zapadła decyzja o wycofaniu ustawy benzynowej. Będziemy szukać innych metod na zgromadzenie środków potrzebnych na budowę. Na pewno nie będziemy sięgać do kieszeni obywateli" - powiedział PAP prezes PiS.

Złożony przez grupę posłów PiS projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych - którego pierwsze czytanie odbyło się w ubiegłym tygodniu w Sejmie - zakłada dofinansowanie budowy lub przebudowy dróg lokalnych oraz mostów na drogach wojewódzkich. Głównym źródłem przychodów FDS mają być wpływy z nowej opłaty drogowej — 20 gr za litr benzyny lub oleju napędowego. Przychody uzyskane tą droga szacowano na 4-5 mld zł rocznie, z czego połowa ma trafić do FDS.

W siedzibzie PiS W Warszawie przy ul Nowogrodzkiej trwa spotkanie, w którym biorą udział m.in. premier Beata Szydło, marszałkowie Sejmu i Senatu Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski, wicepremier i minister kultury Piotr Gliński i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Spotkanie odbywa się w przeddzień rozpoczęcia się posiedzenia Sejmu, a dzień po protestach opozycji przed Sejmem i siedzibą Sądu Najwyższego dotyczących zmian w sądownictwie, w kontekście m.in. złożenia przez posłów PiS w ubiegłym tygodniu projektu ustawy o Sądzie Najwyższym.

PAP, sek

Powiązane tematy

Komentarze