Informacje

Chiński kasowy rekord wszech czasów filmu "Wolf Warrior 2"

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 9 sierpnia 2017, 16:58

  • 0
  • Powiększ tekst

Patriotyczny film zainspirowany akcjami ewakuacyjnymi chińskich cywilów z Libii i Jemenu stał się największym sukcesem kasowym w historii kinematografii ChRL. Do środy film akcji pt. "Wolf Warrior 2" zarobił ponad 3,4 mld juanów (ok. 507 mln dolarów).

Jak podała AP, obraz "Wolf Warrior 2" wyprzedził tym samym dotychczasowego lidera chińskiego box-office'u komedię fantastyczną "Syrena" z 2016 r. w reżyserii Stephena Chow z Hongkongu.

Film "Wolf Warrior 2" ukazuje byłego żołnierza sił specjalnych, który walczy wszelkimi sposobami przeciwko buntownikom i najemnikom w Afryce, aby ocalić życie Chińczyków. Chińskie media podają, że fabuła filmu odwołuje się do akcji ewakuacyjnych chińskich cywilów z Libii i Jemenu, w których pomagało wojsko.

Państwowe media w Chinach poinformowały, że bilety w kinach są wyprzedane, a publiczność urządza po projekcjach owacje na stojąco. Oficjalna agencja prasowa Xinhua podała, że film "podbił serce narodu".

Jak informuje AP, bywalcy kin szczególnie chwalą sobie "wbijające w dumę sceny walk oraz grę głównego aktora Wu Jinga, który jest artystą wojskowym i reżyserem filmu".

Temat patriotyzmu jest dobry i wzbudził nasze patriotyczne uczucia - powiedział mediom przedstawiciel spółki medialnej Zhao Yunkun.

Czuję się bardzo dumny z potężnych Chin i z bycia Chińczykiem - dodał.

Film w reżyserii Wu Jinga był wyświetlany także w ubiegłym tygodniu podczas obchodów 90. rocznicy powstania Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej.

Pierwszy część cyklu z 2015 r. pt. "Wolf Warrior" również opowiadała o przygodach byłego żołnierza służb specjalnych. Przyniosła wpływy z biletów w wysokości ok. 500 mln juanów (blisko 75 mln dolarów).

Na podst. PAP

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze