Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

wSumie.pl: Ministerstwo Eutanazji Nauki

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 14 stycznia 2014, 15:12

    Aktualizacja: 14 stycznia 2014, 15:18

  • 0
  • Powiększ tekst

Jak informuje portal „wSumie.pl” resort edukacji zobowiązał się do sprawdzenia wszystkich polskich podstawówek czy są gotowe na objęcie edukacją szkolną dzieci sześcioletnich. MEN przygotował internetową ankietę z pytaniami do dyrekcji szkół. Później wizytatorzy z kuratoriów potwierdzą prawdziwość odpowiedzi.

Po kontroli placówek, resort sporządzić ma interaktywną mapkę, na której umieści przygotowane szkoły, tak by rodzice uczniów mogli łatwo sprawdzić swoją rejonówkę. W teorii pomysł wygląda świetnie, jednak wydaje się, że realizacja jest nieco bardziej skomplikowana.

Po pierwsze - nikt od początku wprowadzania reformy edukacyjnej, czyli od 2009 roku nie wpadł na pomysł, żeby ustalić ogólne standardy, jakie szkoła musi spełnić, aby zasilić rzeszę uczniów sześciolatkami.

Po drugie- kuratorzy już pokazali, jak owe niewymyślone standardy sprawdzają, odhaczając kolejne „gotowe” szkoły z listy sporządzonej przez Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców, inicjatorów akcji „Ratuj Maluchy”. Takie wizytacje kuratorów odbyły się w listopadzie i potwierdziły tylko ignorancję ministerstwa oraz zupełny brak pomysłu na reformę.

Więcej w artykule Katarzyny Kawlewskiej pt. „Ministerstwo Eutanazji Nauki

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze