Informacje

Fot.sxc.hu
Fot.sxc.hu

Dla PIT-ów jest szybki PIT

Polska Agencja Prasowa

  • Opublikowano: 16 stycznia 2014, 06:48

  • 0
  • Powiększ tekst

Resort finansów uruchomił specjalną stronę internetową, która ma pomóc w rozliczeniach podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) za 2013 r. -poinformowała w środę PAP rzeczniczka Ministerstwa Finansów Wiesława Dróżdż.

"Każdy, kto wypełniając PIT będzie miał problemy i wątpliwości, będzie mógł je rozwiać z pomocą informacji zawartych na stronie. Znajdziemy na niej kalkulatory, wszystkie potrzebne formularze i broszury" - poinformowała rzeczniczka. Chodzi o stronę www.szybkipit.pl, dedykowaną rozliczeniom podatku za 2013 r.

Dodała, że za pośrednictwem strony będzie można też wysłać do swojego urzędu skarbowego roczne zeznania podatkowe za 2013 r. przez aplikację e-Deklaracje Desktop. "Co najważniejsze, strona pozwoli także na kontakt z ekspertami podatkowymi z naszego resortu, którym można będzie zadać bezpośrednio pytanie przez tzw. aplikację pytaniową" - zaznaczyła.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Dróżdż, każdy internauta będzie mógł swobodnie przeglądać wszystkie zadane pytania poprzez aplikację, np. po kategoriach tematycznych, za pomocą tagów lub stosując kryterium najciekawszych czy najczęściej zadawanych pytań. "Zadanie pytania przez użytkownika będzie wymagało jedynie podania jego adresu e-mail, na który otrzyma on ID pytania, powalające je później odnaleźć w aplikacji" - wskazała rzeczniczka.

Zaznaczyła, że strona www.szybkipit.pl jest jednym z wielu elementów ogólnopolskiej akcji "Szybki PIT", przygotowanej przez Ministerstwo Finansów, izby i urzędy skarbowe. MF przewidziało także akcję banerową na stronach innych instytucji państwowych.

"Zaplanowano też dyżury telefoniczne w Ministerstwie Finansów. Dodatkowo w marcu i kwietniu odbędzie się kampania informacyjna i promocyjna w mediach, a w urzędach pracująca sobota (5 kwietnia) oraz wydłużone godziny pracy w ostatnich dniach rozliczenia. Kampania już po raz piąty wspiera podatników w tym obowiązku" - dodała.

(PAP)

Powiązane tematy

Komentarze