Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Wielki kryzys na kolei i bezczelna wypowiedź minister Bieńkowskiej: Pociągi stoją po 24 godziny, a Bieńkowska na to - "Pasażerom stojącym w polu sześć godzin mogę powiedzieć jedno - sorry, ale mamy taki klimat"

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 21 stycznia 2014, 07:58

    Aktualizacja: 21 stycznia 2014, 11:05

  • 1
  • Powiększ tekst

Czy to początek końca ministry Bieńkowskiej? Wszystko na to wskazuje. Wielogodzinne opóźnienia pociągów w całej Polsce spowodowała w poniedziałek awaria trakcji kolejowej w Ostrowie Wielkopolskim, wywołana marznącym deszczem. Z powodu oblodzenia sieci ponad 80 składów miało ponadgodzinne opóźnienia.

Swoisty rekord pobił skład Lublin-Wrocław, gdzie pasażerowie - jak informuje Radio Zet - stoją w szczerym polu bez jedzenia i picia, wyjechali przedwczoraj o 20:00, a od wczoraj w PKP Intercity nie odbierał telefonów. Dziś rano mijają 24 godziny odkąd skład stoi.

O całą sprawę zapytana została - w "Faktach po Faktach" tvn 24 - minister Elżbieta Bieńkowska, która po dymisji Sławomira Nowaka zajmuje się również odcinkiem transportu.

Pasażerom stojącym w polu sześć godzin mogę powiedzieć jedno - sorry, ale mamy taki klimat...

- oznajmiła beztrosko Bieńkowska.

A więc jak w "Misiu": skoro jest zima, to musi być zimno! Słuszną linię ma nasza władza. Wydaje się nam, że powiedzenie "Sorry, ale mamy taki klimat" na stałe zagości w języku polskiej polityki.

A poważniej: marznące opady powodujące gołoledź przewidywane są do wtorku rano. Według meteorologów najdłużej utrzymają się w subregionie kalisko-leszczyńskim. Polskie Linie Kolejowe przygotowują się na kolejną trudną noc w związku z wprowadzeniem najwyższego stopnia zagrożenia meteorologicznego. W gotowości jest sprzęt i zespoły techniczne do usuwania usterek, a wszystko po to, by nie powtórzył się scenariusz z poniedziałku. Wiele pociągów utknęło w trasie i zanotowało nawet ośmiogodzinne opóźnienia.

lw, PAP, wPolityce, tvn24, as,

 

 

 

----------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------

Kubek lemingowy wPolityce.pl - hitem sezonu!

Idealny dla wszystkich miłośników lemingozy. Kubek o głębokim wnętrzu.

Oni są lemingami - a Ty? Oni piją kawę ze starbunia - Ty możesz ją pić z naszego kubka! Najlepsza kawa, najsłodsza herbata - tylko z lemingowego kubka wPolityce.pl!

Kubek lemingowy wPolityce.pl

 

 

 

 

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze