Opinie

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Plain packaging - dobre prawo dla Polski?

Prawy do Lewego

Prawy do Lewego

"Prawy do Lewego" to nowy projekt wGospodarce.pl w którym przedstawiciele prawicy i lewicy zabierają głos na jeden wybrany temat.

  • Opublikowano: 24 marca 2015, 08:32

    Aktualizacja: 24 marca 2015, 08:34

  • 6
  • Powiększ tekst

Tym razem wyjątkowe, mało demokratyczne "Prawy do Lewego" albowiem o opinię zapytaliśmy dwóch ludzi prawicy.

Plain packaging - dobre prawo dla Polski?

Wielka Brytania wprowadziła przed kilkoma dniami prawo plain packaging, nakazujące ujednolicenie opakowań papierosów i dodanie do nich drastycznych zdjęć chorych mających zniechęcić do palenia. Czy to dobre prawo i czy Polska powinna je wprowadzić?

Karol Karski, eurodeputowany PiS

tytuł

Będąc osobą niepalącą nie mam stosunku emocjonalnego do kwestii palenia: owszem, nie lubię przebywać w jednym pomieszczeniu z palącymi, jednak uważam, iż każdy powinien być kowalem swego losu i jeśli wybiera palenie to jest to sprawa tej osoby. Natomiast jeśli chodzi o nowe brytyjskie prawo, to uważam, iż jest to, zastosowałbym następujące określenie - wydziwianie. Papierosy to towar legalny i dostępny w sklepach. Jeżeli pragnie się przeciwdziałać paleniu, to sądzę, iż napis informujący o szkodliwości tej używki jest wystarczający - nie trzeba tutaj wprowadzać nowego, radykalnego prawa i w moim przekonaniu Polska takich przepisów nie potrzebuje.

Janusz Korwin-Mikke, eurodeputowany, prezes partii KORWiN

tytuł

Równie dobrze można by do każdego kawałkach mięsa dodawać zdjęcie zarżniętej świni by ludzi ustrzec przed jedzeniem tego pokarmu. Takie prawo, gdyby miało być wprowadzone w Polsce, jest kompletnie bezsensowne. To Adolf Hitler - znany socjalista - zapowiadał, iż całkowicie zlikwiduje palenie. Te idee to więc nic innego jak powrót do takich bzdurnych postulatów.

Powiązane tematy

Komentarze