Opinie

Prezydent Andrzej Duda: "zasady wolnego rynku muszą być uczciwe i równe dla wszystkich..."

Wojciech Surmacz

Wojciech Surmacz

Redaktor naczelny wGospodarce.pl i Gazety Bankowej

  • Opublikowano: 7 września 2015, 11:54

    Aktualizacja: 7 września 2015, 11:58

  • 5
  • Powiększ tekst

„Dziękuję Wam za wielki wkład i zaangażowanie w budowę polskiej gospodarki. Wiem, jak wiele trudu, poświęceń i niejednokrotnie wyrzeczeń, kosztowało Was prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce. Dziękuję Wam za to, że przetrwaliście i wciąż tam jesteście – w małych, średnich i dużych firmach. Zdaję sobie sprawę z tego, jak ciężki jest to kawałek chleba. Znam Wasze problemy”.

Tymi słowami Prezydent RP Andrzej Duda zaczyna swój otwarty, przesiąknięty troską o Polskę, list do polskich przedsiębiorców, który ukazuje się tylko w specjalnym wydaniu „Gazety Bankowej”, przygotowanym na tegoroczne Forum Gospodarcze w Krynicy.

Nie przypominam sobie, żeby po 1989 roku jakiś polityk, będący u sterów władzy w tak bezpośredni sposób i z taką estymą zwracał się do polskich przedsiębiorców – z firm małych, średnich i dużych. Ten list Prezydenta Andrzeja Dudy to wydarzenie bez precedensu w całej historii gospodarczej Polski. Jeszcze nigdy Prezydent RP tak otwarcie nie deklarował chęci udzielenia wsparcia polskim firmom...

„Przede wszystkim muszą mieć równorzędne do zagranicznych ułatwienia działalności na naszym własnym krajowym rynku. Zasady wolnego rynku muszą być uczciwe i równe dla wszystkich. Bardziej prorozwojowy i proinwestycyjny musi też być polski system bankowy. Bardziej zaangażowane we wspieranie wzrostu gospodarczego powinny być też wszystkie związane z gospodarką instytucje państwowe i Narodowy Bank Polski” – mówi prezydent RP w wywiadzie dla „Gazety Bankowej”, który stanowi formę dopełnienia prezydenckiego przekazu, zawartego w liście do przedsiębiorców.

Andrzej Duda wyciąga dłoń do polskiego biznesu, stawia na uczciwych, przedsiębiorczych Polaków, kończąc swój list zaproszeniem do współpracy: „Uczynię wszystko, żeby nie zawieść Waszych oczekiwań. (...) Wierzę, że to możliwe i że zdołam to zrobić. Z Wami.”

Szanowni Państwo, warto tę wyjątkową szansę wykorzystać, bo wszystko wskazuje na to, że w końcu mamy swojego człowieka tam – na górze. To jest nasz Prezydent – pełna pomysłów głowa państwa, dla której motorem rozwoju Polski są polscy przedsiębiorcy i nie wstydzi się tego otwarcie powiedzieć.

"Przy okazji", serdecznie wszystkich zapraszam do lektury najnowszego wydania „Gazety Bankowej” :)

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze