Opinie

Węgry: Flashmob z poparciem dla premier Beaty Szydło pod polską ambasadą ZOBACZ ZDJĘCIA

Zamiast słów

Zamiast słów

Bo obraz jest bardziej wymowny od słów.

  • Opublikowano: 1 lutego 2016, 18:25

    Aktualizacja: 2 lutego 2016, 06:43

  • 4
  • Powiększ tekst

Węgrzy coraz częściej wyrażają sympatię wobec Polski i działań polskiej premier w UE. Dziś zorganizowali w Budapeszcie flashmob pod polską ambasadą, wyrażając poparcie dla działań gabinetu Beaty Szydło.

Flashmob zebrał kilkaset osób. Jak mówi portalowi wGospodarce.pl organizator - Szalay Szabolcs, młodzieżowy koordynator partii Jobbik - tak mówi o wydarzeniu.

Protestujemy przeciwko naciskom na Polskę, które oczywiście mają charakter polityczny, a także zapewniamy Polaków o naszej przyjacielskiej solidarności. Poprzez nasz flashmob chcielibyśmy wyrazić naszą wiarę w polsko-węgierską przyjaźń oraz Europę wolnych narodów. Niestety, tocząca się od ostatnich wyborów kampania polityczna przeciwko Polsce nie jest czymś wyjątkowym: to oczywiste, że brukselska biurokracja chce ukarać Polaków, gdyż nie wybrali rządu, który wspierałby federalizację Unii Europejskiej oraz utratę struktur przez państwa narodowe. Jesteśmy przekonani, że niezależnie od ideologii jakiegokolwiek rządu narodowego, decyzje o losie narodu nie powinny być czynione zagranicą, w brukselskich biurach. Stwierdzamy, że rozumienie demokracji jest pełne hipokryzji, ponieważ ze względu na przesłanki ideologiczne legitymizuje się lub nie legitymizuje dany rząd. Z tego powodu, stajemy po stronie historycznego braterstwa węgiersko-polskiego oraz Europy zbudowanej na narodach i ich suwerennych decyzjach. Zapewniamy naszych przyjaciół o solidarności oraz wsparciu z naszej strony.

Tak więc nasz kraj może liczyć na sprawdzonych sojuszników w Europie. Także wśród ludzi młodych ale zaangażowanych w życie społeczne swoich państw.

tytuł

fot. Szalay Szabolcs (Jobbik), organizator flashmobu

tytuł

Flashmob zgromadził kilkaset osób.

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze