Opinie

fot. Internet
fot. Internet

Patriotyzm po rosyjsku - Putin na dekolcie

Zamiast słów

Zamiast słów

Bo obraz jest bardziej wymowny od słów.

  • Opublikowano: 4 maja 2017, 11:30

  • 4
  • Powiększ tekst

Władimir Putin od lat lansowany jest w Rosji na symbol mężczyzny i seksapilu. Teraz specjalna linia odzieży "patriotycznej" pozwala Rosjankom na umieszczenie wizerunku "wodza" na dekolcie.

Jak informuje portal Slavorum.org Rosjanki oszalały na punkcie nowej linii patriotycznej odzieży tworzonej przez grupę Project Set. Twórcy utrzymują, iż zainspirowały ich ubrania noszone w USA przez zwolenników Hillary Clinton i Donalda Trumpa podczas kampanii prezydenckiej w USA.

Jednak rosyjska grupa projektantów poszła krok dalej niż amerykańscy koledzy i swoje koszulki zaprojektowała w dość śmiałym kroju. Wszystkie oferują wycięcia na dekolt - w kształcie profilu prezydenta Rosji, obrysu granic Federacji Rosyjskiej (oczywiście włącznie z Krymem) czy serca ściskanego dłońmi prezydenta.

tytuł

tytuł

tytuł

Władimir Putin nie skomentował jeszcze projektów. Wiadomo natomiast, że będzie on ubiegał się o kolejną kadencję w wyborach 2018 roku.

67 procent Rosjan odczuwa dumę ze swego kraju, a na trzecim miejscu wśród powodów do dumy znajdują się obecnie rosyjskie siły zbrojne - wynika z sondażu niezależnego Centrum Lewady. Uczucie dumy utrzymuje się od czasu aneksji Krymu - wskazują socjolodzy.

Slavorum/ PAP/ as/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze