Informacje

Dekada przekrętów – „wSieci” o aferze reprywatyzacyjnej w stolicy

wSieci

wSieci

Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce

  • 4 września 2016
  • 07:51
  • 1
  • Tagi: Forum Ekonomiczne w Krynicy Forum w Krynicy Hanna Gronkiewicz-Waltz polityka reprywatyzacja Warszawa wSieci
  • Powiększ tekst

Wiarygodność ostatnich działań Hanny Gronkiewicz-Waltz jest zerowa. Rzekome porządki, jakie właśnie czyni w podległym sobie urzędzie, nie przykryją dwóch faktów: przez lata tolerowanej patologii oraz wzbogacenia się najbliższych pani prezydent na złodziejskiej reprywatyzacji. Najgłośniejsza afera ostatnich tygodni ma twarz wiceszefowej PO – pisze w okładkowym artykule najnowszego numeru tygodnika „wSieci” Marek Pyza.

Dziennikarz śledczy tygodnika wylicza nieprawidłowości, o których powinna wiedzieć prezydent stolicy, a o których rzekomo nie miała pojęcia.

W czasie dziesięciu lat rządów w stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz ukazały się setki artykułów prasowych o przekrętach przy reprywatyzacji, miasto huczało o mafii, w której mieli uczestniczyć urzędnicy, kancelarie prawne, „czyściciele kamienic”, a może nawet prokuratorzy i sędziowie. Gdy jakiś wysoki urzędnik ratusza, na czele z panią prezydent, odnosił się do tych skandali, zasłaniał się niewiedzą i chaosem w przepisach oraz procedurach – pisze Pyza.

O niektórych z tych spraw tygodnik „wSieci” informował już wcześniej. Tak jak to miało miejsce w 2014 roku, kiedy dziennikarze gazety prześwietlili dziką reprywatyzację jednej z kamienic, na której wzbogaciła się rodzina… samej prezydent stolicy. Wówczas Hanna Gronkiewicz-Waltz straszyła sądem, dziś stara się obarczyć winą byłego prezydenta stolicy prof. Lecha Kaczyńskiego, co budzi uzasadniony niesmak.

Hanna Gronkiewicz-Waltz zachowuje się tak, jakby była na długim urlopie, a pod jej nieobecność ni stąd, ni zowąd gruchnęła wieść o nieprawidłowościach, a niczego wcześniej nieświadoma, mająca krystaliczne reprywatyzacyjne dossier prezydent z determinacją doskonałego szeryfa powróciła do miasteczka na białym wierzchowcu, przywiązała go przed saloonem i stając w szerokim rozkroku pośrodku głównej ulicy, splunąwszy siarczyście w błoto rozjeżdżone dyliżansami, spojrzawszy na świeżo ustawione szubienice i oparłszy dłonie na kolbach koltów, zakrzyknęła: „Koniec bezprawia w naszym mieście!” - konkluduje Pyza.

W nowym numerze tygodnika „wSieci” polecamy również specjalny dodatek „GOSPODARCZY PULS EUROPY” z okazji XXVI Forum Ekonomicznego, które 6 września rozpocznie się w Krynicy Zdroju. Specjalnie na tę okazję redakcja tygodnika „wSieci” przygotowała dla swoich czytelników solidną porcję wiedzy z dziedziny gospodarki. Dodatek otwiera list premier Beaty Szydło, w którym zwraca się ona do polskich przedsiębiorców podkreślając jak ważni są dla naszej gospodarki. „Jednym z najważniejszych założeń, na jakich opierają się, często niełatwe, reformy gospodarczo-społeczne podejmowane przez mój rząd, jest wielokrotnie podnoszony w debacie z przedsiębiorcami patriotyzm gospodarczy. Ten z kolei wiąże się z tworzeniem dogodnych warunków do gospodarowania i rozwijania swojego biznesu, nie tylko dla wielkich narodowych podmiotów, ale przede wszystkim dla małych i średnich przedsiębiorstw” – pisze Prezes Rady Ministrów.

Z dodatkowych stron dowiemy się również jaka przyszłość czeka Ministerstwo Skarbu Państwa i podlegające mu spółki, a także o metodach pracy ministra Dawida Jackiewicza z którym rozmawia redaktor naczelny „Gazety Bankowej”, Maciej Wośko.

O aferze reprywatyzacyjnej i problemach Hanny Gronkiewicz-Waltz można przeczytać w najnowszym numerze „wSieci”. Już 5 września, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

tytuł

Komentarze