Informacje

Fot. Grupa Azoty
Fot. Grupa Azoty

300 tys. ton siarki zamierza sprzedać za granicę Siarkopol. Podpisał właśnie umowę na przeładunek

Marek Siudaj

Marek Siudaj

Redaktor zarządzający wGospodarce.pl

  • Opublikowano: 24 lutego 2017, 14:45

  • Powiększ tekst

Siarkopol należący do Grupy Azoty podpisał umowę z Bałtycką Bazą Masową na przeładunek 300 tys. ton siarki. Surowiec ma załadowaniu na statki ma trafiać do klientów na całym świecie

Siarka jest produkowana przez Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol” w Grzybowie. Właścicielem spółki jest Grupa Azoty (w 97,5 proc.). Z kolei Bałtycka Baza Masowa należy w 50 proc. do Puław, będących częścią Grupy Azoty. Spółki podpisały kontrakt na przeładunek 300 tys. ton siarki do 2023 r.

Podpisana umowa to kolejny etap realizacji strategii Grupy Azoty w ramach działalności logistycznej, to wzmocnienie pozycji konkurencyjnej poprzez wykorzystanie własnych aktywów portowych – powiedział Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty.

Rozpoczęcie przeładunku nastąpi z początkiem 2018 roku i potrwa do końca 2023 roku. Zarząd Morskiego Portu Gdynia, tj. drugi udziałowiec BBM, popiera inicjatywę podjętą przez spółki i zadeklarował udział w finansowaniu adaptacji terminalu do przeładunku siarki.

Dla BBM i Siarkopolu podpisana umowa to początek współpracy w ramach Grupy Azoty, mimo że obie firmy świadczą od dawna usługi dla innych podmiotów w Grupie. Około 70 proc. przychodów Bałtyckiej Bazy Masowej uzyskiwanych jest z tytułu przeładunku oraz składowania płynnych i sypkich nawozów pochodzących z Grupy Azoty.

Powiązane tematy

Dotychczasowy system zamieszczania komentarzy na portalu został wyłączony

Przeczytaj więcej

Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe komentarze i dyskusje.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych.