Informacje

Prezes zarządu OLPP Paweł Stańczyk, fot. materiały prasowe spółki
Prezes zarządu OLPP Paweł Stańczyk, fot. materiały prasowe spółki

Paweł Stańczyk ponownie prezesem OLPP

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 6 marca 2017
  • 21:08
  • 0
  • Tagi: ludzie Operator Logistyczny Paliw Płynnych paliwa paliwa silnikowe PERN prezes zarządu
  • Powiększ tekst

Dotychczasowy prezes zarządu spółki Paweł Stańczyk wygrał postępowanie konkursowe na nową kadencję. 6 marca br. rada nadzorcza największego w Polsce przedsiębiorstwa specjalizującego się w magazynowaniu i przeładunku paliw płynnych – Operatora Logistycznego Paliw Płynnych zdecydowała, że zarząd będzie kontynuować swoją pracę w dotychczasowym składzie. Mateusz Wodejko pozostanie nadal członkiem zarządu ds. finansowych

Operator Logistyczny Paliw Płynnych, spółki z grupy PERN, zakończył 2016 r. z najlepszymi, w jego 20-letniej historii, wynikami finansowymi. Spółka odnotowała zysk netto wyższy, od planowanego na ten rok, o ponad 50%. Zysk ten stanowił ponad 140% zysku za 2015 r.

2016 rok utwierdził pozycję Spółki, jako lidera w tej dziedzinie logistyki paliwowej. Teraz przed nami bardzo intensywny czas. W bieżącym roku Spółka obchodzi jubileusz 20-lecia swojej działalności, a od lutego trwa proces integracji OLPP i PERN, mający na celu wzmocnienie wewnętrzne grupy kapitałowej oraz zwiększenie jej wartości dla Właściciela – powiedział Paweł Stańczyk.

Paweł Stańczyk jest absolwentem stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, studiów menedżerskich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz ekspertem Krajowej Izby Gospodarczej.

Od wielu lat związany z obszarem inwestycji oraz planowania strategicznego. Od 2006 do 2016 roku był Zastępcą Prezydenta Miasta Ostrołęki. Odpowiadając m.in. za kształtowanie polityki przestrzennej miasta, ochronę środowiska oraz utrzymanie i eksploatację obiektów i urządzeń komunalnych, inicjował i koordynował złożone projekty inwestycyjne.

Wcześniej pracował jako zastępca dyrektora ds. inwestycji zagranicznych i rozwoju gospodarczego w Departamencie Strategii i Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Odbył staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli i Strasburgu.

Oprac. sek

Komentarze