Informacje

Fot. Fratria
Fot. Fratria

Są nowi członkowie Giełdy. Będzie też dywidenda z GPW

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 19 czerwca 2017
  • 16:10
  • 0
  • Tagi: dywidenda giełda Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA GPW
  • Powiększ tekst

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Giełdy Papierów Wartościowych wybrało członków Rady Giełdy na nową kadencję. Akcjonariusze przegłosowali także wypłatę dywidendy z zysku za 2016 rok w wysokości 90,24 mln zł, co daje 2,15 zł na jedną akcję

Członkami Rady Giełdy na nową kadencję zostali: Jakub Modrzejewski, Wojciech Nagel (zgłoszeni przez ministra rozwoju i finansów), Eugeniusz Szumiejko (zgłoszony przez PKO BP SA), a także Bogusław Bartczak, Filip Paszke, Piotr Prażmo i Krzysztof Kaczmarczyk.

Ponadto, ZWZ GPW podjęło uchwałę w sprawie podziału zysku spółki za 2016 r., w tym postanowiło przeznaczyć na wypłatę dywidendy kwotę 90 mln 239 tys. 800 zł, która stanowi 70,7 proc. skonsolidowanego zysku netto spółki za rok obrotowy 2016, przypadającego akcjonariuszom GPW za rok 2016 i skorygowanego o udział w jednostkach stowarzyszonych.

Wysokość dywidendy przypadająca na jedną akcję wynosi 2,15 zł. Jednocześnie ZWZ GPW ustaliło dzień dywidendy na 19 lipca 2017 r. oraz dzień wypłaty dywidendy na 2 sierpnia 2017 r. - czytamy w komunikacie.

W poniedziałek ZWZ GPW wybrało Marka Dietla na prezesa spółki. Zgodę na objęcie funkcji prezesa GPW musi wydać jeszcze Komisja Nadzoru Finansowego.

Czytaj [Marek Dietl nowym prezesem GPW*](http://wgospodarce.pl/informacje/37686-marek-dietl-prezesem-gpw)

PAP, MS

Komentarze