Informacje

Fot.wikimedia.org
Fot.wikimedia.org

Z Gdańska do Pragi. Polski Bus otwiera nowe trasy i tworzy nowe miejsca pracy

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 21 listopada 2013
  • 09:57
  • 1
  • Tagi: autokar biznes Gdańsk Polski Bus transport Trójmiasto
  • Powiększ tekst

Dwa razy dziennie będzie można dojechać z Gdańska do Pragi, przez Bydgoszcz, Poznań i Wrocław. Podróż do stolicy Czech ma trwać ok. 13 godzin i 30 minut - informuje portal trójmiasto.pl.

Do stolicy Czech autobus pierwszy raz wyruszy 28 listopada, a kursy będą odbywać się dwa razy dziennie. Autobusy wyjadą z Gdańska o godz. 7:30 i 23:45, a do stolicy Czech dotrą odpowiednio o godz. 21:05 i 13:20.

Jak podkreśla portal by dojechać z Trójmiasta do Pragi można też skorzystać z usług PKP. Wymaga to jednak co najmniej jednej przesiadki (w Warszawie). Czas podróży jest porównywalny z przejazdem Polskim Busem: wynosi od 12 godz. 40 minut (kilka przesiadek) do 17 godzin (jedna przesiadka - w Warszawie).

Ponadto przewoźnik we Wrocławiu uruchomi drugą bazę operacyjną oraz zwiększy także liczbę tras, które połączą Wrocław z Bydgoszczą, Katowicami, Krakowem, Opolem, Poznaniem, Rzeszowem, Zakopanem oraz Berlinem i Pragą. Dodatkowo zwiększy się do 15 liczba kursów dziennie na trasie Warszawa-Łódź-Wrocław. Na wybranych odcinkach tras pasażerowie otrzymają bezpłatny poczęstunek: ciepłe lub zimne napoje oraz przekąski.

Polski Bus kupi 30 nowych autobusów na co wyda 50 milionów złotych. Tym samym do 75 wzrośnie liczba pojazdów zamówionych przez Polski Bus w 2013 roku. Nowe autokary będą obsługiwały trasy z i do Wrocławia. Autokary Van Hool Astromega TDX27 mogą przewieźć aż 89 pasażerów, wyposażone są w bezprzewodowy dostęp do Internetu oraz gniazda elektryczne do ładowania laptopów i telefonów komórkowych, umieszczone pod siedzeniami. Ponadto w autokarach znajdują się skórzane, uchylne fotele, klimatyzacja, toaleta oraz miejsce specjalnie przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani uruchomieniem we Wrocławiu naszej drugiej bazy operacyjnej. Wiemy, że nasi klienci lubią podróżować w rozsądnej cenie naszymi wygodnymi autokarami z bezpłatnym dostępem do Internetu oraz obsługiwanymi przez przyjaznych kierowców - mówi  Sir Brian Souter, właściciel Polski Bus. - Coraz więcej osób rezygnuje ze stresującej oraz kosztownej podróży samochodem i wybiera usługi Polski Bus, czyli szybki, wygodny i bezstresowy sposób przemieszczania się w bardzo konkurencyjnej cenie - dodaje.

Dzięki nowej inwestycji we Wrocławiu powstanie ponad 160 nowych miejsc pracy. Od momentu wejścia na rynek w czerwcu 2011 roku Polski Bus stworzył ponad 500 miejsc pracy w całej Polsce.

Trójmiasto.pl/Polski Bus/Opr. Jas

 

 

-----------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------

Uwaga!

TYLKO U NAS, wSklepiku.pl, możesz nabyć bardzo atrakcyjne gadżety portalu, które doskonale sprawdzą się jako prezent!

Kubek wPolityce.pl

Kubek wPolityce.pl

Kubek lemingowy wPolityce.pl

Kubek lemingowy wPolityce.pl

oraz

Zestaw toreb zakupowych wPolityce.pl

Zestaw toreb zakupowych wPolityce.pl

Gwarantujemy szybką realizację zamówień!

 

Komentarze