Komentarze na temat artykułu

Gość 15 grudnia 2016 roku
13:46

Tak po dojściu do władzy pisu z Polski wypłynęło w ciągu kilku tygodni na starcie 30 mld złoty, nikt nie policzył ile w ciągu roku.. I kto to odda Kaczyński?

gondor 15 grudnia 2016 roku
14:21

"Tak po dojściu do władzy pisu z Polski wypłynęło w ciągu kilku tygodni na starcie 30 mld złoty, nikt nie policzył ile w ciągu roku.. I kto to odda Kaczyński?" Jakieś dane na ten temat? Byłbym zobowiązany..

Gość 15 grudnia 2016 roku
17:02

Nie dość żeś głupi to jeszcze BUC

Gość 15 grudnia 2016 roku
17:32

Pracowałem kiedyś w polskiej formie produkującej naczepy. Żałuję, że jej nie sprywatyzował Balcerowicz za przysłowiową złotówkę. Tej państwowej firmy już nie ma. Syndyk majątek wyprzedał a i tak nie starczyło dla wierzycieli. Obiecane 20% akcji dla pracowników warte było 0 zł !!!. W tym samym czasie w Wieluniu rozwinął się Wielton. w ostatnich latach Wielton kupił fabryki we Francji i we Włoszech - dlaczego ? bo był i jest prywatny !!!!. Wk..iam się, jak czytam tego typu artykuły. Gdyby nie szybkie prywatyzacje, to większość tych firm by zbankrytowała ! (chyba że podatnik by do nich dopłacał lub gdyby mieli specjalne przywileje - obydwa rozwiązania niedopuszczalne - popatrzcie na Pocztę Polską - przywileje, monopol, ulgi na paliwie, niskie płace a i tak ma kłopoty z powodu prywatnej konkurencji i zapewne za kilka lat bez pomocy państwa upadnie).

GośćWłościanka 15 grudnia 2016 roku
18:09

Panie Szewczak! Może zaczniemy od wcześniejszej zaległości.Państwo ukradło nam oszczędności całego życia zgromadzone na książeczkach mieszkaniowych. Teraz państwo szasta naszymi podatkami na swoje plusy dla bogatych. Czy można tak gnębić własny Naród? Nie dość, że okradzeni to jeszcze fundujemy darowizny dla tych równiejszych i bogatszych. Balcerowicz przy takim bezczelnym przekręcie to pikuś. Wstyd i hańba!

Gość 15 grudnia 2016 roku
19:53

Na szczęście "rodowe srebra" w rodzaju Kompanii Węglowej są na bieżąco hołubione przez polskie władze, nie szczędzące publicznego grosza dla utrzymania ich świetności.

Gośćaaa 15 grudnia 2016 roku
22:19

A czy Pan Szewczyk chciałby sprzedać np. dom, który kupił jako ruinę za 20tys. i wyremontował inwestując 300tys. za początkową cenę 20tys.????? 20 lat temu to ten bank był tyle wart ile kupujący chciał zapłacić!!!! jak wszystko w biznesie!!!!Tylko Pan Szewczyk zapomniał ile Unicredit zainwestował w Oddziały, które straszyły brudnymi ścianami, połamanymi krzesłami, starym sprzętem , przestarzałym oprogramowaniem etc...No i nie policzył wszystkich podatków , które zapłacił do polskiego budżetu!!!! Wynagrodzeń dla pracowników itd.itd , można mnożyć!!! Proszę o UCZCIWOŚĆ Panie Szewczyk!!! A co powiesz o SKOKACH!!!! To dopiero SKOK na KASĘ Pisiorów !!!!!! ILe już SKOKÓW ogłosiło upadłość??? min. 10, a reszta przed nami. I kto za to płaci!!!!! Inne Banki i ich Klienci czyli MYYYYY!!!!

Gośćaaa 15 grudnia 2016 roku
22:21

Przepraszam , Pan Szewczak , ale reszta jest ok.

Gość 16 grudnia 2016 roku
7:57

To prawda, powinien zapłacić! Gierek niestety się wymknął, więc już go musimy zostawić. Liczenie ile Polakom powinieni oddać Kaczyński za niszczoną w głupi i bandycki sposób gospodarkę jeszcze trwa. Nie wiem, czemu ma to służyć - bo to przecież ponoć niezdarny golec - ale liczmy, ma oddać!

gondor 16 grudnia 2016 roku
9:56

Kaczyński nic wam nie odda. Liczcie sami na siebie.

Gość 16 grudnia 2016 roku
17:16

Nie odda, bo nigdy do niczego nie potrafił własną pracą dojść.

Gość 18 grudnia 2016 roku
17:43

Panie Szewczak. Ten złodziej powienien siedzieć w kryminale tak jak jego koledzy Buzek i Lewandowski nie Pan o ich prywatyzacjach napisze niech Pan napisze o MINISTERSTWIE PRZEKSZTAŁCEŃ WŁASNOSCIOWYCH Lewandowski to chyba stworzył

Gość 19 grudnia 2016 roku
12:00

Polak głupi przed szkodą i po szkodzie. Zawsze ktoś nas będzie jebał, za dużo zdrajców jest wśród nas.

Gość 19 grudnia 2016 roku
17:29

Jak to się stało,że Syndyk (czyli kto,dokładniej),wysprzedał majatek firmy produkującej naczepy ? Nie było innego wyjścia? Dlaczego nie wzięliście spraw w swoje ręce,nie produkowaliście dalej,tylko czekaliście na syndyka.Takich przykładów jest multum.Jak to zrobił W/w producent,że właśnie on produkuje przyczepy? Chyba nie zaczynał produkcji w przysłowiowym,czy raczej legendarnym, "garażu"? To byłoby zbyt proste.Chyba tajemnica tkwi w tym,o czym wspomniał Gość przede mną. Trudno,ucha cha,trudno.

Gość 22 grudnia 2016 roku
16:27

Chwała dla państwowch firm! A jednak bolszwicy teraz rządzą. a kończy się bankrustwem.

Gość 26 grudnia 2016 roku
8:15

Jak czytam te niektóre komentarze, to obrona złodzieji z pod znaku "PO+PSL+SLD" ma się dobrze. Dzwiwnym trafem tak się złożyło, że te ostatnie 8 lat, naskuteczniej dobijały naszą Ojczyznę, nawet tzw. "komuchy" nie wyrządziły polskiej gospodarce tyle złego. Acha, a p. Gość Włościanka, 15 grudnia 2016 roku, 18:09 : " Panie Szewczak! Może zaczniemy od wcześniejszej zaległości.Państwo ukradło nam oszczędności całego życia zgromadzone na książeczkach mieszkaniowych." - to właśnie m.in. o tym złodzieju jest mowa, o Balcerowiczu i spółce. Ja tez zostałam pozbawiona wieloletnich, regularnych wkładów pieniężnych gromadzonych na tzw, książeczkach mieszkaniowych. Szukam zemsty ? ... ja oczekuję, że złodziej w państwie prawa, powinien mieć zagwarantowaną karę ! i konfiskatę zagrabionego mienia. A ucziwy obywatel powinien mieć możliwości zgodnie ze swoimi zdolnościami, godnie żyć. Przywróćcie 3 letnie szkoły zawodowe, bo czy każdy musi być "mgr" lub "inż" itd..., przywróćcie polskie zakłady produkcyjne ! Choc jakie larum powstaje, gdy chcą i przywracają naszą, normalną edukację 8+4+ co tam kto wybierze, ale nie musi ! Więc ja życzę sobie i Polsce na 2017r sprawnego działania organów państwowych do tego powołanych, aby zaczęto wystawiać rachunki krzywd !, a budżet, nasz polski budżet zapełni się bogactwem ! Pokrzywdzona Matka=Polka

taka prawda 30 grudnia 2016 roku
16:04

Sprzedawczyk Polskich Banków które sprzedał w obcy i wrogi Polakom kapitał, by Polacy zaciągając pożyczki musieli dużo więcej płacić / czyt. spłacać / niż w innych krajach spłacają kredytobiorcy.

Gość 31 grudnia 2016 roku
13:49

Balcerowicz dostal fuche,,reformowania,, ukrainskiej gospodarki Po tym zabiegu ten kraj juz sie nie podniesie . W Polsce obnizyl bezrobocie o 3 Mln Polskich emigrantow. To sie nazywa precyzja

Szczecin 1 stycznia 2017 roku
12:18

Osiem lat rządów koalicji PO-PSL charakteryzowało się wieloma kontrowersyjnymi decyzjami. Począwszy od bezprecedensowego pasma podwyżek podatków, poprzez skok na OFE, ograniczenie wolności słowa, ograniczenie wolności zgromadzeń, wyprzedaż strategicznych spółek, a skończywszy na skoku na TK. W żadnym jednak przypadku ówczesna opozycja nie wpadła na pomysł, aby stosować procesową destrukcję i grać na eskalację chaosu w całym kraju. Czy dzisiejsza opozycja po trupach będzie dążyła do upragnionego celu, jaki jest zdobycie władzy? W kontekście ostatnich wydarzeń myślę, że warto przypomnieć wypowiedź Stefana Niesiołowskiego z 2014 roku, który kierując swoje słowa do PiS stwierdził rzecz następującą: "Wygracie wybory, to sobie wszystko przegłosujecie". Kilkanaście miesięcy później PiS wygrywa wybory. Ku większemu zdumieniu nie mogących się otrząsnąć z porażki przedstawicieli PO, partia Kaczyńskiego zaczyna realizować swój wyborczy program. Przez Sejm i Senat przechodzą kolejne projekty ustaw, wobec których opozycja jest bezsilna, bowiem sejmowa arytmetyka jest oczywista - PiS ma większość i ma prezydenta, który te ustawy akceptuje. Dokładnie taka sama sytuacja funkcjonowała w czasach kiedy Polską rządziła koalicja PO-PSL. PiS w kwestiach parlamentarnej procedury mógł wówczas zrobić tyle, ile dzisiejsza opozycja, czyli nic. To PO-PSL miała parlamentarną większość pozwalającą na przegłosowanie każdej ustawy. Dodatkowo - przez 5 lat mieli również swojego prezydenta, który nie specjalnie kwapił się do wetowania czegokolwiek. To, co jednak różniło ówczesną opozycję z dzisiejszą, widać teraz gołym okiem. Nigdy nie doszło do sytuacji, w której posłowie PiS próbowali pogrążyć kraju w chaosie stosując procesową destrukcję. Nigdy, nawet w przypadku najbardziej kontrowersyjnych ustaw, nie dochodziło do sytuacji w której paraliżowano pracę parlamentu, tylko dlatego, że partia rządząca ma większość. Nie wszystko w tym co robi PiS może się podobać. Jest sporo kwestii, z którymi można polemizować. Jest też całe pole zaniedbań i błędów popełnionych przez przedstawicieli partii Kaczyńskiego, które trzeba wytykać i piętnować. Sugerowanie jednak, że działania PiS godzą w demokrację i są w istocie dyktaturą, wobec czego w reakcji możliwe jest stosowanie bezprawia w postaci dążenia do paraliżu prac parlamentarnych, jest grubym przegięciem. Pozostaje mieć nadzieję, że przedstawiciele opozycji zrozumieją swój błąd i wycofają się z dalszych działań eskalujących chaos w naszym państwie.

CETA 2 stycznia 2017 roku
12:54

Panie POśle, dlaczego podczas głosowania w sprawie CETA nie głosował pan przeciw, tylko wstrzymał się od głosu? 8 posłów PIS było przeciw, nawet w PO znalazł się jeden.

GośPawelć 3 stycznia 2017 roku
8:23

Balcerowicz-Co by tu jeszcze spieprzyc panowie ?Zakuty leb rodem z pzpr , goncie dziada z Ukrainy ,to szkodnik ktory powiekszy doktrynersko obszary biedy!

Prawdziwy Polak 8 stycznia 2017 roku
11:28

Pięknie by było gdyby balcerowicz musiał oddać pieniądze, niestety w Polsce nadal rządzą banksterzy którzy nie pozwolą tknąć ich marionetki balcerowicza. Dopóki nie będzie uregulowana do końca sprawa frankowiczów to będziemy mieli pewność że banksterka ma się dobrze w tym kraju.

31772