tag

bitcoin

8 sierpnia

7 lipca

21 kwietnia

11 stycznia

Wcześniejsze publikacje

Chiny skupiają na sobie uwagę

Na początku roku powinniśmy zwrócić uwagę na Chiny, których rezerwy walutowe obniżają się. Dodatkowo, napływają kolejne sygnały świadczące o nasilającym się napięciu związanym z chińskim systemem finansowym – na przykład ceny bitcoina, które są postrzegane jako jeden z barometrów pomagających w oszacowaniu przepływów kapitałowych w Chinach

Pozostałe publikacje o tym tagu

2 maja 2016 roku

Ujawnił się twórca Bitcoina?

Naprzeciw trwającym od lat spekulacjom kim jest twórca wirtualnej waluty bitcoin wyszła podana w poniedziałek przez BBC i tygodnik "Economist" informacja, że w roli tej ujawnił się wobec nich australijski informatyk i przedsiębiorca Craig Steven Wright.

18 lutego 2016 roku

Atak na szpital i okup opłacony bitcoinami

Hollywood Presbyterian Medical Center - spory szpital znajdujący się w Los Angeles - przyciągnął w ostatnim czasie uwagę osób zainteresowanych wirtualnymi walutami. Jest to bowiem pierwsza znana placówka, która opłaciła swoisty haracz wobec nękających ją hakerów bitcoinami.

23 czerwca 2014 roku

Digital Money & Currency Forum

Pieniądz elektroniczny towarzyszy nam od kilku lat. A nowością są waluty cyfrowe, z najbardziej znanym bitcoinem na czele.

10 marca 2014 roku

Wirtualne waluty zalety i wady

Wybuch kryzysu finansowego w 2008 r. przyniósł ze sobą nie tylko szkody dla światowej gospodarki, ale nowe rozwiązania. Jednym z najważniejszych rozwiązań było pojawienie się wirtualnej waluty bitcoin.

1 marca 2014 roku

Giełda bitcoina straciła pół miliarda dolarów

Firma Mt. Gox z siedzibą w Tokio, swego czasu największa na świecie giełda obsługująca transakcje wirtualną walutą bitcoin, wystąpiła w piątek w Japonii o ochronę przed wierzycielami. W wyniku ataków hakerskich straciła bitcoiny wartości prawie pół mld USD.

10 lutego 2014 roku

Transakcje wykonane bitcoinami a VAT

Wirtualna waluta bitcoin wywołuje niemałe perturbacje w kwestii opodatkowania podatkiem VAT. Sygnały płynące z całego świata są tak zróżnicowane, że paradoksalnie prowadzą do jednego wniosku – obrót powinien zostać zwolniony z podatku VAT. Poniżej przedstawiamy analizę opodatkowania VAT obrotu bitcoinów – na kanwie przepisów prawa polskiego i międzynarodowego.

29 stycznia 2014 roku

Bitcoin, a podatek dochodowy

Podatki przypominają matkę - często jej nie rozumiemy, ale rzadko potrafimy o niej zapomnieć. Czy cechy bitcoina pozwolą umknąć przed fiskusem? Wątpliwe. Powód jest prozaiczny. Wirtualne żetony są odbiciem prawdziwych pieniędzy. Tam zaś gdzie pojawia się wartość pieniężna - można być pewnym działania ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

18 stycznia 2014 roku

Bitcoin – bunt przeciwko systemowi bankowemu

Stworzenie czegoś z niczego, opartego na niczym, gwarantowanego przez nikogo, wmówienie ludziom, że to coś jest cokolwiek warte – ciekawe, ile to jeszcze potrwa i ilu ludzi na tym straci.

29 listopada 2013 roku

Bitcoin z czym to jeść?

Na początek małe wprowadzenie dla tych, którzy nie orientują się czym jest bitcoin. Jest to waluta cyfrowa, zaprojektowana w 2008 roku przez osobę o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Bitcoiny przechowuje się w specjalnych wirtualnych portfelach na własnym komputerze bądź z udziałem osób trzecich, które przechowują je za ciebie. Posiadacze takich portfeli mogą przesyłać bitcoiny między sobą za pomocą internetu bez żadnych ograniczeń. Wirtualne monety można uzyskać poprzez tzw. wydobycie lub kupując je od uczestników rynku za inne waluty.

17 listopada 2013 roku

Wirtualne waluty vs. waluty państwowe

Nawet jeśli wirtualne waluty, takie jak bitcoins, zyskują na popularności, to nie zagrażają one walutom państwowym - twierdzą autorzy opublikowanej właśnie przez bank centralny Kanady (BoC) pracy na temat nieformalnego pieniądza.

5 kwietnia 2013 roku

Bitcoiny biją rekordy. Grozi to bańką spekulacyjną

Bitcoiny, niezależny od państwa pieniądz, co chwilę bije kolejne rekordy. Od momentu, gdy na Cyprze wybuchł kryzys finansowy, cena tej waluty wzrosła o prawie 350 proc., a od początku roku o ponad 1000 proc. - informuje Wirtualna Polska.

1 lutego 2013 roku

Bitcoin – nowe zagrożenie dla systemu finansowego?

Kilka miesięcy temu na stronach Europejskiego Banku Centralnego pojawił się interesujący raport, analizujący zagrożenia płynące z istnienia wirtualnych walut. Tymczasem kurs najbardziej znanej z nich – Bitcoinu – zbliża się do rekordu z czerwca 2011 roku.