tag

ekolog

21 lipca

12 lipca

4 lipca

Użeglowienie rzek: Ekolodzy mówią wprost "Nie, bo nie!"

"Organizacje ekologiczne reprezentowane w ww. Komitecie Monitorującym podczas jednego z posiedzeń zostały zaproszone do rozmowy dotyczącej klasy drogi wodnej, do której będą realizowane projekty przewidziane do współfinansowania ze środków pochodzących ze środków unijnych. Zaproszenia jednak nie przyjęły" - mówi w wywiadzie dla wGospodarce.pl Przemysław Daca z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

2 czerwca

Niepoprawny Trump wycofuje USA z Porozumienia Klimatycznego

Prezydent Donald Trump ogłasza w ogrodach Biełego Domu decyzję w sprawie Porozumienia Klimatycznego, fot. PAP/EPA/Shawn Thew

Reguły poprawności politycznej nie obowiązują prezydenta USA, bo wczoraj naruszył jeden z jej filarów: Porozumienie Klimatyczne z Paryża. Od 1 czerwca 2017 roku, mocą decyzji Donalda Trumpa, USA nie jest już stroną tego Porozumienia.

Wcześniejsze publikacje

Szyszko proponuje: Ulga podatkowa za zieleń na prywatnej posesji

Gminy powinny rekompensować prywatnym właścicielom np. przez obniżkę podatku gruntowego to, że utrzymują na swoim terenie drzewa - uważa minister środowiska Jan Szyszko. Dodał, że jeśli właściciel posadził na swoim gruncie drzewo, to powinien móc je też bez przeszkód usunąć.

Hipokryzja pseudoekologów

www.sxc.hu

Media donoszą, że parlamentarny zespół przyjaciół zwierząt szykuje projekt całkowicie zakazujący m.in. hodowli zwierząt futerkowych. Pretekstem jest jak zwykle dobro norek, lisów, jenotów i tchórzofretek.

Pozostałe publikacje o tym tagu

3 kwietnia 2017 roku

W walce ze smogiem pomóc mogą podatki

Wprowadzenie odpowiednich zapisów prawnych, edukacja obywateli oraz stosowanie zachęt do korzystania z komunikacji publicznej lub rowerów – to zdaniem przedstawicieli Ośrodka Ewaluacji najważniejsze działania w walce ze smogiem w polskich miastach.

27 lutego 2017 roku

Rzeźnia drzew

Przyznam, że histeria wokół hekatomby drzew jakoś ominęła moją świadomość. Tak to jest w państwie w którym lewicowe w większości media dostają spazmów przy każdej, nawet najdrobniejszej decyzji rządu wciąż ogłaszając nadejście lub przynajmniej - rychłe przybycie - faszyzmu, nazizmu i kto wie jeszcze czego.

19 lipca 2016 roku

Jest odpowiedź w sprawie Puszczy Białowieskiej

Zgodnie z terminem resort środowiska przesłał Komisji Europejskiej odpowiedź ws. Puszczy Białowieskiej - poinformował rzecznik MŚ Paweł Mucha. Potwierdził, że na razie w Puszczy nie ruszyły cięcia sanitarne, a usuwane są zagrażające bezpieczeństwu suche drzewa.

8 czerwca 2016 roku

"W 2050 r. w morzach będzie więcej plastiku niż ryb"

Do mórz i oceanów rocznie trafia ponad 12 mln ton plastikowych odpadów, jeśli nie zmienimy naszych przyzwyczajeń w 2050 r. w morzach będzie więcej plastiku niż ryb - alarmują ekolodzy z fundacji MARE.

24 listopada 2015 roku

Ekolodzy mieli ratować klimat: Tymczasem walczą o pieniądze

Batalia o finanse na walkę ze zmianami klimatycznymi między bogatymi a biednymi państwami będzie główną osią sporu na rozpoczynającym się w poniedziałek szczycie klimatycznym w Paryżu. Negocjacje będą ciężkie, bo każdy kraj może zablokować porozumienie.

7 maja 2015 roku

Energetyka wiatrowa idzie na rekord

Kolejne miesiące – już z nową ustawą o OZE – mogą okazać się rekordowe pod względem zainstalowanych mocy w energetyce wiatrowej. Szacunki mówią o ponad 1 GW nowej mocy w tym roku – mówi Paweł Przybylski z Siemensa. Pod koniec ubiegłego roku łączna moc z odnawialnych źródeł energii wyniosła blisko 6 GW. Dynamicznie rozwija się również energetyka słoneczna, a w ciągu najbliższych kilku lat mają powstać pierwsze morskie farmy wiatrowe.

27 października 2014 roku

Największa instalacja solarna znajdzie się na hipermarkecie

Sieć handlowa Marks & Spencer buduje na dachu swojego centrum dystrybucyjnego Castle Donington największą w Wielkiej Brytanii instalację solarną. Inwestycja ta wpisuje się w trend zapoczątkowany przez publikację rządowej strategii dla tego sektora.

23 października 2014 roku

Nie dla Pakietu Klimatycznego – młodzi ludzie protestują

Na rozpoczynającym się szczycie Rady Europejskiej ma zostać przyjęty Pakiet Klimatyczny, zakładający czterdziesto procentową redukcję emisji dwutlenku węgla do 2030 roku. Do złożenia przez Polskę weta w tej sprawie wzywają organizacje pozarządowe. „Każdy mieszkaniec Polski w przyszłości będzie musiał płacić dwukrotnie lub nawet trzykrotnie większe rachunki za prąd, gaz, czy inne źródła energii.” – twierdzą działacze Stowarzyszenia KoLiber.

11 października 2014 roku

"Zielona waluta" sposobem na wspieranie ochrony środowiska

Choć formalne wprowadzenie "zielonej waluty" wydaje się jeszcze odległe, w Europie pojawia się coraz więcej mechanizmów, dających wymierne korzyści za działania sprzyjające środowisku - mówi PAP ekspert Komisji Europejskiej ds. środowiska, Hugo de Groof.