tag

ekolog

2 czerwca

Niepoprawny Trump wycofuje USA z Porozumienia Klimatycznego

Prezydent Donald Trump ogłasza w ogrodach Biełego Domu decyzję w sprawie Porozumienia Klimatycznego, fot. PAP/EPA/Shawn Thew

Reguły poprawności politycznej nie obowiązują prezydenta USA, bo wczoraj naruszył jeden z jej filarów: Porozumienie Klimatyczne z Paryża. Od 1 czerwca 2017 roku, mocą decyzji Donalda Trumpa, USA nie jest już stroną tego Porozumienia.

14 maja

Szyszko proponuje: Ulga podatkowa za zieleń na prywatnej posesji

Gminy powinny rekompensować prywatnym właścicielom np. przez obniżkę podatku gruntowego to, że utrzymują na swoim terenie drzewa - uważa minister środowiska Jan Szyszko. Dodał, że jeśli właściciel posadził na swoim gruncie drzewo, to powinien móc je też bez przeszkód usunąć.

5 maja

18 kwietnia

Hipokryzja pseudoekologów

www.sxc.hu

Media donoszą, że parlamentarny zespół przyjaciół zwierząt szykuje projekt całkowicie zakazujący m.in. hodowli zwierząt futerkowych. Pretekstem jest jak zwykle dobro norek, lisów, jenotów i tchórzofretek.

Wcześniejsze publikacje

Parki Narodowe chcą promować turystykę ornitologiczną

Największy polski park narodowy - Biebrzański - oraz największy litewski - Dzukijski Park Narodowy będą się wspólnie promować jako miejsca atrakcyjne dla turystyki ornitologicznej i ekoturystyki. M.in. po to, by podglądać rzadkie gatunki ptaków, rokrocznie nad Biebrzę przyjeżdża wielu turystów, także fotografów.

W walce ze smogiem pomóc mogą podatki

Wprowadzenie odpowiednich zapisów prawnych, edukacja obywateli oraz stosowanie zachęt do korzystania z komunikacji publicznej lub rowerów – to zdaniem przedstawicieli Ośrodka Ewaluacji najważniejsze działania w walce ze smogiem w polskich miastach.

Pozostałe publikacje o tym tagu

19 lipca 2016 roku

Jest odpowiedź w sprawie Puszczy Białowieskiej

Zgodnie z terminem resort środowiska przesłał Komisji Europejskiej odpowiedź ws. Puszczy Białowieskiej - poinformował rzecznik MŚ Paweł Mucha. Potwierdził, że na razie w Puszczy nie ruszyły cięcia sanitarne, a usuwane są zagrażające bezpieczeństwu suche drzewa.

8 czerwca 2016 roku

"W 2050 r. w morzach będzie więcej plastiku niż ryb"

Do mórz i oceanów rocznie trafia ponad 12 mln ton plastikowych odpadów, jeśli nie zmienimy naszych przyzwyczajeń w 2050 r. w morzach będzie więcej plastiku niż ryb - alarmują ekolodzy z fundacji MARE.

24 listopada 2015 roku

Ekolodzy mieli ratować klimat: Tymczasem walczą o pieniądze

Batalia o finanse na walkę ze zmianami klimatycznymi między bogatymi a biednymi państwami będzie główną osią sporu na rozpoczynającym się w poniedziałek szczycie klimatycznym w Paryżu. Negocjacje będą ciężkie, bo każdy kraj może zablokować porozumienie.

7 maja 2015 roku

Energetyka wiatrowa idzie na rekord

Kolejne miesiące – już z nową ustawą o OZE – mogą okazać się rekordowe pod względem zainstalowanych mocy w energetyce wiatrowej. Szacunki mówią o ponad 1 GW nowej mocy w tym roku – mówi Paweł Przybylski z Siemensa. Pod koniec ubiegłego roku łączna moc z odnawialnych źródeł energii wyniosła blisko 6 GW. Dynamicznie rozwija się również energetyka słoneczna, a w ciągu najbliższych kilku lat mają powstać pierwsze morskie farmy wiatrowe.

27 października 2014 roku

Największa instalacja solarna znajdzie się na hipermarkecie

Sieć handlowa Marks & Spencer buduje na dachu swojego centrum dystrybucyjnego Castle Donington największą w Wielkiej Brytanii instalację solarną. Inwestycja ta wpisuje się w trend zapoczątkowany przez publikację rządowej strategii dla tego sektora.

23 października 2014 roku

Nie dla Pakietu Klimatycznego – młodzi ludzie protestują

Na rozpoczynającym się szczycie Rady Europejskiej ma zostać przyjęty Pakiet Klimatyczny, zakładający czterdziesto procentową redukcję emisji dwutlenku węgla do 2030 roku. Do złożenia przez Polskę weta w tej sprawie wzywają organizacje pozarządowe. „Każdy mieszkaniec Polski w przyszłości będzie musiał płacić dwukrotnie lub nawet trzykrotnie większe rachunki za prąd, gaz, czy inne źródła energii.” – twierdzą działacze Stowarzyszenia KoLiber.

11 października 2014 roku

"Zielona waluta" sposobem na wspieranie ochrony środowiska

Choć formalne wprowadzenie "zielonej waluty" wydaje się jeszcze odległe, w Europie pojawia się coraz więcej mechanizmów, dających wymierne korzyści za działania sprzyjające środowisku - mówi PAP ekspert Komisji Europejskiej ds. środowiska, Hugo de Groof.

20 czerwca 2014 roku

Niemcy bezkarnie niszczą polski biznes

Niemieccy ekoterroryści z organizacji Soko-Tiershutz w towarzystwie dziennikarzy „Die Welt” zdemolowali polską fermę zwierząt futerkowych.

14 czerwca 2014 roku

Odpady będą czyszczone nowocześnie

Śmieci od 390 tys. mieszkańców Kielc i 17 gmin powiatu kieleckiego będą przetwarzane w nowoczesnym zakładzie unieszkodliwiania odpadów budowanym w Promniku (Świętokrzyskie).

19 maja 2014 roku

Tak zdycha dolina Rospudy - ekologów już to nie interesuje

Pamiętacie Państwo głośne protesty "ekologów" i zielonych w dolinie Rospudy? Na pewno - pod sam koniec rządów PiS "ekolodzy" wywołali tam niemal wojnę z mieszkańcami. Chodziło o obwodnicę, która miała przecinać dolinę. Przywiązani do drzew, obwieszeni transparentami, ekolodzy protestowali wiele dni.