tag

ekolog

18 kwietnia

Hipokryzja pseudoekologów

www.sxc.hu

Media donoszą, że parlamentarny zespół przyjaciół zwierząt szykuje projekt całkowicie zakazujący m.in. hodowli zwierząt futerkowych. Pretekstem jest jak zwykle dobro norek, lisów, jenotów i tchórzofretek.

17 kwietnia

Parki Narodowe chcą promować turystykę ornitologiczną

Największy polski park narodowy - Biebrzański - oraz największy litewski - Dzukijski Park Narodowy będą się wspólnie promować jako miejsca atrakcyjne dla turystyki ornitologicznej i ekoturystyki. M.in. po to, by podglądać rzadkie gatunki ptaków, rokrocznie nad Biebrzę przyjeżdża wielu turystów, także fotografów.

3 kwietnia

W walce ze smogiem pomóc mogą podatki

Wprowadzenie odpowiednich zapisów prawnych, edukacja obywateli oraz stosowanie zachęt do korzystania z komunikacji publicznej lub rowerów – to zdaniem przedstawicieli Ośrodka Ewaluacji najważniejsze działania w walce ze smogiem w polskich miastach.

10 marca

Wcześniejsze publikacje

Rzeźnia drzew

Przyznam, że histeria wokół hekatomby drzew jakoś ominęła moją świadomość. Tak to jest w państwie w którym lewicowe w większości media dostają spazmów przy każdej, nawet najdrobniejszej decyzji rządu wciąż ogłaszając nadejście lub przynajmniej - rychłe przybycie - faszyzmu, nazizmu i kto wie jeszcze czego.

Jest odpowiedź w sprawie Puszczy Białowieskiej

Zgodnie z terminem resort środowiska przesłał Komisji Europejskiej odpowiedź ws. Puszczy Białowieskiej - poinformował rzecznik MŚ Paweł Mucha. Potwierdził, że na razie w Puszczy nie ruszyły cięcia sanitarne, a usuwane są zagrażające bezpieczeństwu suche drzewa.

Pozostałe publikacje o tym tagu

24 listopada 2015 roku

Ekolodzy mieli ratować klimat: Tymczasem walczą o pieniądze

Batalia o finanse na walkę ze zmianami klimatycznymi między bogatymi a biednymi państwami będzie główną osią sporu na rozpoczynającym się w poniedziałek szczycie klimatycznym w Paryżu. Negocjacje będą ciężkie, bo każdy kraj może zablokować porozumienie.

7 maja 2015 roku

Energetyka wiatrowa idzie na rekord

Kolejne miesiące – już z nową ustawą o OZE – mogą okazać się rekordowe pod względem zainstalowanych mocy w energetyce wiatrowej. Szacunki mówią o ponad 1 GW nowej mocy w tym roku – mówi Paweł Przybylski z Siemensa. Pod koniec ubiegłego roku łączna moc z odnawialnych źródeł energii wyniosła blisko 6 GW. Dynamicznie rozwija się również energetyka słoneczna, a w ciągu najbliższych kilku lat mają powstać pierwsze morskie farmy wiatrowe.

27 października 2014 roku

Największa instalacja solarna znajdzie się na hipermarkecie

Sieć handlowa Marks & Spencer buduje na dachu swojego centrum dystrybucyjnego Castle Donington największą w Wielkiej Brytanii instalację solarną. Inwestycja ta wpisuje się w trend zapoczątkowany przez publikację rządowej strategii dla tego sektora.

23 października 2014 roku

Nie dla Pakietu Klimatycznego – młodzi ludzie protestują

Na rozpoczynającym się szczycie Rady Europejskiej ma zostać przyjęty Pakiet Klimatyczny, zakładający czterdziesto procentową redukcję emisji dwutlenku węgla do 2030 roku. Do złożenia przez Polskę weta w tej sprawie wzywają organizacje pozarządowe. „Każdy mieszkaniec Polski w przyszłości będzie musiał płacić dwukrotnie lub nawet trzykrotnie większe rachunki za prąd, gaz, czy inne źródła energii.” – twierdzą działacze Stowarzyszenia KoLiber.

11 października 2014 roku

"Zielona waluta" sposobem na wspieranie ochrony środowiska

Choć formalne wprowadzenie "zielonej waluty" wydaje się jeszcze odległe, w Europie pojawia się coraz więcej mechanizmów, dających wymierne korzyści za działania sprzyjające środowisku - mówi PAP ekspert Komisji Europejskiej ds. środowiska, Hugo de Groof.

20 czerwca 2014 roku

Niemcy bezkarnie niszczą polski biznes

Niemieccy ekoterroryści z organizacji Soko-Tiershutz w towarzystwie dziennikarzy „Die Welt” zdemolowali polską fermę zwierząt futerkowych.

14 czerwca 2014 roku

Odpady będą czyszczone nowocześnie

Śmieci od 390 tys. mieszkańców Kielc i 17 gmin powiatu kieleckiego będą przetwarzane w nowoczesnym zakładzie unieszkodliwiania odpadów budowanym w Promniku (Świętokrzyskie).

19 maja 2014 roku

Tak zdycha dolina Rospudy - ekologów już to nie interesuje

Pamiętacie Państwo głośne protesty "ekologów" i zielonych w dolinie Rospudy? Na pewno - pod sam koniec rządów PiS "ekolodzy" wywołali tam niemal wojnę z mieszkańcami. Chodziło o obwodnicę, która miała przecinać dolinę. Przywiązani do drzew, obwieszeni transparentami, ekolodzy protestowali wiele dni.

15 kwietnia 2014 roku

Ograniczona odnawialna energia

Zaproponowana przez rząd ustawa o odnawialnych źródłach energii wydaje się chronić energetykę zawodową przed nadmiernym rozwojem energetyki społecznej.

12 marca 2014 roku

Nowy pakiet klimatyczny szansą dla Polski? Część ekspertów twierdzi, że tak

Unijne pieniądze na kolejnych siedem lat i nowe cele dotyczące ochrony klimatu mogą być dla Polski szansą na opracowanie i wprowadzenie nowoczesnych, ekologicznych technologii. Dzięki nim przedsiębiorcy mogą zbudować przewagi konkurencyjne i eksportować technologie także poza Unię Europejską.

27 lutego 2014 roku

Polacy nie chcą wiatraków - obawy zdrowotne i techniczne

W Opolu mieszkańcy protestowali przeciwko "wiatrakowej samowoli". Żądają wpływu na to, jak będzie wyglądała polityka dotycząca energetyki oraz gdzie będą stawały wiatraki. Mieszkańcy nie ukrywają, że mają obawy.