tag

energetyka

Wczoraj

Zarząd Energi odwołany

Rada nadzorcza odwołała prezesa i dwóch wiceprezesów Energii. Firmą będzie kierował Jacek Kościelniak, oddelegowany z rady nadzorczej

Polska na EXPO stawia na energetykę

Za niecałe pół roku rozpocznie się Wystawa Światowa EXPO 2017, której tegorocznym gospodarzem jest Kazachstan. W wydarzeniu weźmie udział ponad setka państw i organizacji, a niektóre z nich już rozpoczęły budowę narodowych pawilonów.

Przedwczoraj (16 stycznia)

Powstanie 168 km nowego gazociągu

Budowa gazociągu jest podzielona na dwa etapy: pierwszy obejmuje połączenie węzłów Lwówek, Kotowo i Krobia (ok. 114 km w województwie wielkopolskim), drugi - połączenie węzłów Krobia i Odolanów (ok. 54 km w województwie wielkopolskim i dolnośląskim).

Rekordowy pobór prądu w Polsce

9 stycznia tego roku, ok. 17.30, pobór mocy w Polsce był rekordowy – informują Polskie Sieci Energetyczne. Zapotrzebowanie na moc wyniosło 26 231 MW

12 stycznia

11 stycznia

Energetycy ostrzegają: za dwa lata będzie systemowy niedobór mocy

Wiceminister Andrzej Piotrowski nie wykluczył, że w tym roku rząd wróci do pomysłu realizacji budowy elektrowni jądrowej .To znacznie pomogłoby zmniejszyć emisję CO2, zgodnie z oczekiwaniami unijnymi. Piotrowski chce również stworzyć odpowiednie warunki dla rozwoju elektromobilności, ale to nie wszystkie wyzwania jakie czeka w tym roku polski sektor energetyczny

Wcześniejsze publikacje

Stargard: Powstanie farma fotowoltaiczna dużej mocy

Farma fotowoltaiczna o mocy 1,89 MW, która będzie wytwarzała energię na potrzeby oczyszczalni ścieków oraz stacji uzdatniania wody, powstanie w Stargardzie (Zachodniopomorskie). Budowa instalacji ma potrwać do końca 2017 r.

Pozostałe publikacje o tym tagu

3 stycznia 2017 roku

Ropa: brak sygnałów, aby wzrosty cen miały się zatrzymać

Rynek ropy rozpoczął 2017 kontynuacją zwyżek z 2016. W nadchodzących tygodniach uwaga inwestorów skupi się na tym, czy producenci z OPEC i spoza tej organizacji będą faktycznie wdrażać postanowienia dotyczące ograniczenia podaży surowca. Dotychczasowe wiadomości płynące z Kuwejtu i Omanu były na razie pozytywne, ale droga do silniejszych wzrostów notowań surowca będzie kręta.

30 grudnia 2016 roku

Rynek mocy w Polsce, niełatwy bój z Brukselą

Szef resortu energii Krzysztof Tchórzewski ujawnił , że tworzenie rynku mocy w Polsce oznacza inwestycje w budowę źródeł wytwórczych w energetyce o łącznej mocy co najmniej 12-14 gigawatów, co oznacza inwestycje liczone w miliardach złotych.

26 grudnia 2016 roku

Polska będzie miała swoją platformę aukcyjną, do handlu uprawnieniami do emisji CO2

System działa na zasadzie tzw. "cap and trade". Dla uczestników systemu ustalany jest dopuszczalny limit emisji ("cap") i z czasem jest on zmniejszany w sposób pozwalający osiągnąć unijny cel redukcyjny. Jedno uprawnienie do emisji daje posiadaczowi prawo do emisji jednej tony CO2 lub równoważnej ilości innego gazu cieplarnianego.

24 grudnia 2016 roku

Enea kupi elektrownię Połaniec

Enea podpisała z Engie International Holdings warunkową umowę kupna 100 proc. akcji Engie Energia Polska - podała Enea. Engie Energia Polska jest właścicielem Elektrowni Połaniec.

23 grudnia 2016 roku

Nowy blok w elektrowni Kozienice – przesunięcie terminu

Budowany blok energetyczny w Elektrowni Kozienice będzie oddany w grudniu 2017 r. Konsorcjum firm Polimex-Mostostal oraz Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe GmbH zawarło ze spółką Enea Wytwarzanie aneks terminowy - podały w piątek spółki.

22 grudnia 2016 roku

Ponad 110 mln zł na budowę gazociągu Hermanowice-Strachocina

Gazociąg Hermanowice-Strachocina to ważny element wschodniej nitki Korytarza Gazowego Północ-Południe.Pieniądze pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Inwestycja pozwoli na pełne wykorzystanie mocy podziemnego magazynu gazu w Strachocinie, a także współpracę naszego systemu przesyłowego z nowym interkonektorem gazowym Polska-Słowacja.

21 grudnia 2016 roku

Energetyczny patriotyzm – za polski węgiel jesteśmy gotowi płacić więcej

Jak podaje ARP, głównym źródłem importu węgla do Polski są: Rosja (3,6 mln ton węgla energetycznego) i Australia (1,1 mln ton węgla koksowego). Według prognoz łączny import węgla do Polski do końca roku osiągnie wielkość zbliżoną do tej z roku 2015, kiedy sprowadziliśmy 8,3 mln ton zagranicznego surowca.

16 grudnia 2016 roku

Ponad 1 mld złotych z EBI na sieci energetyczne i kolej.

Ponad 1 mld zł przeznaczy Europejski Bank Inwestycyjny na przyłączenie nowych odbiorców do sieci energetycznej oraz modernizacje i zakup taboru kolejowego w Polsce - poinformowano w piątek podczas konferencji prasowej w Ministerstwie Rozwoju.

16 grudnia 2016 roku

PKN Orlen: siła finansowa, kapitał ludzki i innowacje to główne filary strategii spółki

Otwarcie 100 nowych stacji benzynowych,oddanie do komercyjnej eksploatacji elektrociepłowni we Włocławku i Płocku oraz zwiększenia produkcji i wielkości zasobów ropy i gazu w Polsce i Kanadzie. PKN Orlen chce też dążyć do dalszego zwiększania wypłacanej dywidendy dla akcjonariuszy - to główne założenia strategiczne spółki na najbliższe lata

16 grudnia 2016 roku

Energetyka jądrowa może wesprzeć polski przemysł

Reaktor jądrowy HTR, którego bezpieczeństwo tkwi w samej konstrukcji paliwa - to urządzenie, na którym skorzystać mógłby polski przemysł. Taki badawczy reaktor chcą najpierw zbudować i przetestować naukowcy z Narodowego Centrum Badań Jądrowych - mówi prof. Grzegorz Wrochna.

15 grudnia 2016 roku

Lotos: 9,4 mld na inwestycje

Grupa Lotos w ciągu sześciu lat obowiązywania nowej strategii wyda na inwestycje łącznie 9,4 mld zł - podała spółka w komunikacie. Lotos zakłada podwojenie średniorocznego wyniku EBITDA LIFO w latach 2019-2022 do poziomu ok. 4 mld zł.