Analizy

Fot.sxc.hu
Fot.sxc.hu

Poranny komentarz giełdowy – Wall Street daje nadzieję na dalsze wzrosty

źródło: Dział Analiz XTB, X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.

  • Opublikowano: 10 lutego 2014, 08:53

    Aktualizacja: 10 lutego 2014, 14:35

  • 0
  • Powiększ tekst

Dzisiejszy poranek przynosi kontynuację wzrostów na rynkach giełdowych na całym świecie. Indeks Nikkei rośnie o ponad 1,7%, zaś Shanghai Composite o ponad 2%. Wzrostom w Azji sprzyjają przede wszystkim dobre piątkowe nastroje na Wall Street, ale także plotki o bardzo dobrych wynikach wielu chińskich koncernów podczas okresu przed świętem Nowego Roku.

W USA w piątek wszystkie główne indeksy giełdowe wzrosły o ponad 1-procent (S&P500: +1,33%; DJIA: +1,06%, Nasdaq: +1,69%).  Z poszczególnych branż bardzo dobrze radziły sobie przede wszystkim spółki technologiczne. Akcje Apple wzrosły o 1,4%, kontynuując odbicie po słabym raporcie za IV kwartał. Z większych spółek bardzo dobrze radziły sobie akcje Boeinga (+3,55%),  Mercka (+1,86%) i Nike (+1,65%). W indeksie DJIA na wartości traciły jedynie akcje Coca-Coli (-0,21%), której indyjskie ramie pokazało bardzo słabe wyniki sprzedaży.

Pierwsze minuty handlu w Europie również przynoszą kontynuację wzrostów na największych parkietach na naszym kontynencie. Co prawda kontrakty na WIG20 otworzył się tylko kilka punktów na plusie, lecz na giełdach w Paryżu, Londynie i Frankfurcie początek wygląda dużo bardziej optymistycznie. Jednakże patrząc na kalendarz publikacji makro (najciekawszy odczyt to produkcja przemysłowa we Włoszech) oraz wyników spółek zaplanowanych na dzień dzisiejszy (brak spółek z DJIA), trudno oczekiwać by poniedziałek przyniósł bardzo dużą zmienność na giełdach w Europie jak i na Wall Street.

 

 

 

 

------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------

Polecamy wSklepiku.pl książkę:"Giełda Podstawy inwestowania"

autor:Adam Zaremba

Giełda Podstawy inwestowania

Powiązane tematy

Komentarze