Informacje

fot. tvnfakty.pl
fot. tvnfakty.pl

Po słowach Janowicza - bezczelna odpowiedź ministra sportu: "W szopie też można wytrenować wielki talent"

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 7 kwietnia 2014, 12:19

    Aktualizacja: 7 kwietnia 2014, 12:36

  • 6
  • Powiększ tekst

Informowaliśmy dzisiaj o gorzkich słowach naszego tenisisty Jerzego Janowicza, który stwierdził, iż Polska marnuje talenty sportowe i edukacyjne: "Jesteśmy generalnie absolutnie krajem, który nie ma jakiejkolwiek perspektywy w sporcie, biznesie czy w życiu prywatnym dla nikogo. Studenci uczą się tylko po to, aby móc wyjechać. Trenujemy gdzieś po szopach i to nie tylko w tenisie".

Całość wypowiedzi Jerzego Janowicza dostępna tutaj: http://wgospodarce.pl/informacje/12096-bolesne-slowa-sportowca-jerzy-janowicz-przepracujcie-cale-zycie-w-ten-sposob-a-dopiero-potem-miejcie-oczekiwania

Dziś jednak w programie "Jeden na Jeden" w TVN 24 w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim minister sportu Andrzej Biernat pozwolił sobie skomentować słowa Janowicza. Jednak zamiast wskazać na potrzebę rozwoju infrastruktury sportowej minister dość bezczelnie stwierdza: "W szopie też można wytrenować wielki talent".

No to gratuluję mu dobrego wyniku, bo jest w 20-tce czy 30-tce na świecie i okazuje się, że w szopie też można wytrenować wielki talent. To był dzieciak, na którego rodzice postawili jako na inwestycję biznesową i od początku miał wszystko, co chciał. Niech nie narzeka.

A my gratulujemy ministrowi dobrego samopoczucia. Mimo wszystko uważamy jednak, iż mistrzów należy trenować w nowoczesnych halach i ośrodkach finansowanych przez państwo.

TVN 24/ as/

Powiązane tematy

Komentarze