Informacje

Fot.Piotr Drabik/wikimedia.org
Fot.Piotr Drabik/wikimedia.org

Duda: Tusk to kłamca, tylko łudzimy się, że żyjemy w państwie demokratycznym. 5 maja wielki protest „Solidarności”

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 16 kwietnia 2014, 18:34

  • 3
  • Powiększ tekst

Przypomnę, że kiedy zrobiliśmy happening pod Sejmem, kiedy niektórzy mówili, że urządziliśmy jego blokadę, zapowiadałem, że przyjdzie czas na to, żebyśmy rozliczyli polityków. 5 maja przyjdzie na to czas. Rozliczymy tych, którzy głosowali za podniesieniem wieku emerytalnego, robiąc szkodę polskim pracownikom, a teraz chcą czmychnąć do Parlamentu Europejskiego - mówi w rozmowie z „Super Expressem” Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność”.

Początek maja - jak deklaruje Duda - przyniesie spore protesty w Warszawie. Powód - bardzo słaba jakość demokracji nad Wisłą.

Nie po raz pierwszy łudzimy się, że żyjemy w państwie demokratycznym. Okazuje się, że nie. Przykład to referendum emerytalne. Zebraliśmy 2,5 mln podpisów pod jego rozpisaniem, a politycy mówią: „Nie!”

- mówi szef „Solidarności”.

Duda nie kryje wielkich pretensji wobec szefa rządu.

Tusk to kłamca. Kłamał w wielu sprawach. Chciałem się z nim spotkać w sprawie ustawy o elastycznym czasie pracy. Nie przyszedł, a ustawa została przyjęta. Później w telewizji mówi o tym, że to Duda złamał dialog

- irytuje się szef „S”.

I choć deklaruje, że nie zamierza angażować się w politykę, to podkreśla, że najbliższe wybory będą istotne.

Następna kadencja PE zdecyduje, czy Europa będzie socjalna, czy liberalna. Będą głosowane dyrektywy dotyczące czasu pracy czy umów śmieciowych. A jak nasi politycy głosowali tak a nie inaczej, to myśli pan, że w PE będą inaczej głosować?

- pyta Duda.

Super Express/wPolityce.pl/Opr.Jas

Powiązane tematy

Komentarze