Jan Zieliński, Hugo Nys / autor: PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Turniej ATP w Rzymie - Zieliński i Nys zwyciężyli w deblu

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

• Opublikowano: 21 maja 2023, 16:38

• 0
  • Powiększ tekst

Jan Zieliński i Monakijczyk Hugo Nys pokonali Holendrów Robina Haase i Botica van de Zandschulpa 7:5, 6:1 w finale debla tenisowego turnieju ATP Masters 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. To trzeci tytuł Polaka, a drugi w parze z tym partnerem

Wcześniej Zieliński triumfował dwukrotnie w hali w Metz - w 2021 roku z Hubertem Hurkaczem, a w 2022 z Nysem. 26-letni tenisista z Warszawy i zawodnik z Monako to finaliści tegorocznej edycji wielkoszlemowego Australian Open.

Niedzielny mecz trwał tylko 66 minut. Zieliński i Nys bardzo dobrze serwowali, nie dając ani jednej szansy Holendrom na przełamanie. W pierwszym secie mogli przełamać podanie rywali w ósmym gemie, jednak nie wykorzystali trzech piłek. Celu dopięli w dwunastym gemie, wykorzystując drugą okazję i wygrali partię. Drugi set trwał 27 minut i miał jednostronny przebieg.

O godz. 16 ma się rozpocząć finał singla z udziałem Duńczyka Holgera Rune i Rosjanina Daniiła Miedwiediewa. Hubert Hurkacz został wyeliminowany w drugiej rundzie.

Wynik finału gry podwójnej:

Jan Zieliński, Hugo Nys (Polska, Monako) - Robin Haase, Botic van de Zandschulp (Holandia) 7:5, 6:1.