Informacje

Fot.wikimedia.org
Fot.wikimedia.org

Z Lublina do Wrocławia samolotem

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 12 maja 2014, 20:51

  • 1
  • Powiększ tekst

Eurolot uruchamia nowe połączenie z Lublina do Wrocławia. Po raz pierwszy pasażerowie polecą na tej trasie 24 czerwca br. Dzisiaj polski przewoźnik rusza ze sprzedażą biletów.

W systemie rezerwacyjnym przewoźnika są już dostępne bilety na nowe połączenie Eurolotu. Trasę będzie obsługiwać komfortowy samolot Bombardier Q400 NextGen, który zabiera na pokład 78 pasażerów. Polski przewoźnik będzie operował między Lublinem a Wrocławiem cztery razy w tygodniu (we wtorki, czwartki, piątki, niedziele), a czas lotu zajmie niewiele ponad godzinę. Dodatkowym udogodnieniem dla podróżnych jest dostosowanie rozkładu nowej trasy do innych połączeń Eurolotu z tych miast, co zdecydowanie wpłynie na komfort i szybkość przesiadek dla pasażerów tzw. tranzytowych (dotyczy to m.in. takich połączeń jak: Lublin-Wrocław-Zurych w piątki i niedzielę, Bruksela-Wrocław-Lublin we czwartki czy Paryż-Wrocław-Lublin w piątki)

Nowe połączenie Eurolotu to dla nas szansa – dotyczy to nie tylko umocnienia pozycji na rynku lotniczym w Polsce, ale przed wszystkim jest to konkurencyjna oraz wygodna opcja podróżowania dla pasażerów z regionu Wrocławia i Lublina. Dla naszej linii to kolejny, odważny krok w realizacji strategii budowy połączeń pomiędzy największymi regionami w Polsce. Zależy nam, aby nasi pasażerowie mieli szybki, bezpośredni i komfortowy środek transportu podróżując po kraju, a to zapewnia właśnie Eurolot – mówi Tomasz Balcerzak, Prezes Zarządu Eurolot SA.

Zgodnie z zaplanowanym rozkładem, samolot będzie wylatywał we wtorki z Wrocławia do Lublina o godz. 15.20, powrót ze stolicy województwa lubelskiego o godz. 16.55. W czwartki rejs będzie odbywał się o godz. 15.40 z województwa dolnośląskiego, aby powrócić z Lublina o godz. 17.15. W piątki Eurolot będzie startował z Wrocławia o godz. 12.35 i startował z lotniska lubelskiego o godz. 14.10. W niedziele natomiast pasażerowie będą mogli polecieć z Wrocławia o godz. 09.50, a powrót z Lublina zaplanowano na godz. 11.25.

Cena biletu na połączenie Eurolotu zaczyna się już od 199 złotych w jedną stronę i nie zawiera żadnych ukrytych opłat. Obejmuje także możliwość przewozu bezpłatnie bagażu rejestrowanego do 23 kg oraz bagażu podręcznego do 8 kg.

Równocześnie z ogłoszeniem nowej trasy, z myślą o nadchodzącym sezonie wakacyjnym i uwzględniając dobre wyniki pasażerskie, Eurolot od 23 czerwca br. zwiększa częstotliwość rejsów z Lublina do Gdańska. W systemie pojawi się dodatkowy lot we wtorki, który zgodnie z rozkładem będzie startował ze stolicy Pomorza o godz. 13.05 i lądował w porcie lubelskim o godz. 14.20. Wylot z Lublina zaplanowano na godz. 15.10 i przylot do Gdańska o godz. 16.30.

Obecnie Eurolot łączy port w Lublinie z Gdańskiem i Mediolanem. Natomiast z Wrocławia przewoźnik wykonuje rejsy bezpośrednie do Gdańska, Zurychu, Brukseli i Paryża. Przykładowo, średni load factor (czyli tzw. obłożenie miejsc w samolocie) na połączeniu Lublin-Mediolan-Lublin wyniósł w kwietniu br. nawet 65%.

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze