Informacje

Fot.sxc.hu
Fot.sxc.hu

Wiadomo już dokąd będą mogli polecieć pasażerowie z lotniska w Radomiu

Polska Agencja Prasowa

  • Opublikowano: 9 czerwca 2014, 06:51

  • 2
  • Powiększ tekst

Z lotniska w Radomiu będzie można polecieć do Wielkiej Brytanii, Skandynawii, Krajów Beneluksu, Niemiec i Włoch. Loty w tych kierunkach planują z Radomia niskokosztowe linie 4You Airlines oraz inny tani przewoźnik.

Lotnisko w Radomiu jest czternastym portem lotniczym w Polsce. Działa od ponad tygodnia. W niedzielę przyjęło pierwszy cywilny samolot biznesowy. Na razie nie odbywaja się z niego regularne loty.

Jak poinformował PAP prezes zarządzającej lotniskiem spółki Port Lotniczy Radom Tomasz Siwak, spółka podpisała pięcioletni kontrakt z nowo powstałymi niskokosztowymi liniami lotniczymi 4You Airlines.

Siwak powiedział, że 4You Airlines planują loty do Wielkiej Brytanii, Skandynawii, Krajów Beneluksu, Niemiec i Włoch.

W podobnych kierunkach - według niego - od wiosny przyszłego roku latać z Radomia będzie inny zagraniczny tani przewoźnik. Prezes nie chciał jednak zdradzić, o jakie linie chodzi. Jak powiedział - umowa w tej sprawie ma być podpisana w ciągu dwóch tygodni. Zapowiedział, że dzięki temu kontraktowi lotnisko w Radomiu może odprawiać około 400 tys. pasażerów rocznie.

Terminy pierwszych lotów nie są jeszcze znane. "Przewoźnicy uzależniają loty od wybudowania na lotnisku w Radomiu urządzeń radionawigacyjnych, umożliwiających lądowanie przy ograniczonej widzialności" - wyjaśnił. Inwestycję realizuje Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, która - jak zastrzegł Siwak - przesunęła termin zakończenia inwestycji z września na przełom listopada i grudnia.

Pierwszy lot z radomskiego lotniska był planowany na 19 czerwca. Do Egiptu mieli lecieć klienci biura podróży Alfa Star. Jednak ze względu na małą liczbę chętnych pasażerów i brak urządzeń radionawigacyjnych loty przesunięto na listopad.

Port lotniczy w Radomiu powstał na bazie istniejącego tam od lat lotniska wojskowego. Obecnie wojsko korzysta z lotniska na zasadach współużytkowania.

(PAP)

Powiązane tematy

Komentarze