Informacje

Karolek Drzazga
Karolek Drzazga

Maleńki chłopiec czeka na drogą operację serca - Ty też możesz mu pomóc!

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 9 września 2014, 09:01

  • 7
  • Powiększ tekst

Rodzina pięciomiesięcznego chłopca z Janowa Lubelskiego ma za zadanie zebrać 37,5 tys. euro (blisko 160 tys. zł) potrzebne na zoperowanie serca chłopca z poważnymi wadami. Skomplikowany zabieg, którego nie zrefunduje NFZ ma być przeprowadzony w Niemczech.

Rodzice Karolka – Katarzyna i Grzegorz Drzazga mówią, że tylko silna wola życia uratowała go od śmierci, ponieważ po kilku godzinach po urodzeniu zaczął poważnie sinieć i potrzebna była szybka pomoc medyczna, aby przeżył. Lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie został przewieziony jeszcze tego samego dnia, stwierdzili u niego wrodzoną wadę serca pod postacią atrezji zastawki pnia płucnego z ubytkiem w przegrodzie międzykomorowej i przełożenie wielkich pni tętniczych. W 5 dobie życia chłopczyk został poddany operacji. Lekarze orzekli, że w Polsce ratunkiem dla niego byłyby tylko przeszczep albo stworzenie jednokomorowego serca. Znalezienie dawcy jest prawie nie możliwe, a skorzystanie z drugiej możliwości ograniczałoby pracę malutkiego serca i nie wykluczałoby konieczności wykonania przeszczepu w późniejszych latach życia chłopca. Operacja w celu uratowania całego serca jest możliwa w Niemczech. Rodzina chce zebrać pieniądze na przeprowadzenie zabiegu w klinice w Münster (Universitätsklinikum Münster).

Karolka ma zoperować światowej sławy polski kardiochirurg prof. Edward Malec. Zbiórkę pieniędzy prowadzi Fundacja Na Rzecz Dzieci z Wadami Serca Cor Infantis. Chłopiec urodził się 4 kwietnia. Operację trzeba wykonać zanim skończy rok. Na zebranie potrzebnych pieniędzy i zorganizowanie operacji rodzina ma czas do świąt Bożego Narodzenia. W akcję pomocy włączają się mieszkańcy Janowa, a rodzice szukają sposobów na jej przyspieszenie. Sąsiedzi rodziny znając powagę sprawy zwrócili się o pomoc także do dziennikarki wGospodarce.pl. Karolek ma starszego 4-letniego brata, mieszka z rodzicami, babcią i prababcią. Proszą wszystkich o jakiekolwiek wsparcie, ponieważ sami nie są w stanie uzbierać kwoty.

Karolkowi można pomóc dokonując wpłaty na rachunek Fundacji:

Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis

86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 z dopiskiem „Karol Drzazga”

Nr konta dla wpłat zagranicznych:

USD PL93 1600 1101 0003 0502 1175 2024

EUR PL50 1600 1101 0003 0502 1175 2022

Powiązane tematy

Komentarze