Informacje

fot. Facebook
fot. Facebook

F*CK YOUR XMAS - klienci oburzeni kontrowersyjną kolekcją "koszulek świątecznych" House. Zapowiedziano bojkot

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 17 grudnia 2014, 14:15

    Aktualizacja: 18 grudnia 2014, 08:44

  • 15
  • Powiększ tekst

Niedawno Empik miał nie lada problem w związku z udziałem w kampanii reklamowej kontrowersyjnych postaci - Adama "Nergala" vel "Holocausto" Darskiego oraz Marii Czubaszek. Bojkot ogłoszony przez środowiska katolickie szybko zmiótł celebrytów z ekranów i reklam. Teraz o wiele większy problem może mieć sieć odzieżowa House w związku ze swoją kontrowersyjną, "świąteczną" linią koszulek.

Firma odzieżowa "House" sprzedaje niebywale obraźliwe wobec Boga i chrześcijan koszulki. Widnieje na nich napis: "F*ck your xmas", co oznacza po prostu: "pieprzyć twoje święta". Mówiąc krótko: koszulki sprzedawane przez House wzywają do "pieprzenia" świąt, które upamiętniają wcielenie Boga.

Protestujący już namawiają do bojkotu konsumenckiego sieci - twierdzą, że wykorzystuje ona czas Świąt Bożego Narodzenia do ataku na chrześcijan oraz innych osób pragnących obchodzić ten czas w sposób spokojny. Proponują nawet treść petycji, którą można przesłać do prezesa LPP (właściciela House).

Państwa firma uczyniła z obrażania chrześcijan materiał do promocji swojej marki. Jest to postępowanie skrajnie nieetyczne i co najważniejsze – uderzające w godność każdego człowieka, który co roku zasiada do wigilijnego stołu. Wprowadzenie do damskiej kolekcji koszulek z treściami nawołującymi do walki ze Świętami Bożego Narodzenia oburza szczególnie w kraju, w którym wiara chrześcijańska stanowi rdzeń polskiej kultury i praktykowana jest przez dziesiątki milionów Polaków.

Czy firma wycofa kontrowersyjne koszulki?

Fronda/ protestuj.pl/ as/

Powiązane tematy

Komentarze