Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Największe w Europie Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC. Kraków 28-29 września

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 17 września 2015, 11:39

  • Powiększ tekst

CYBERSEC 2015 to największa w Europie konferencja poświęcona strategicznym problemom cyberbezpieczeństwa, organizowana przy finansowym wsparciu NATO i Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. CYBERSEC może stać się ważnym elementem w dyskusji przed szczytem NATO, który odbędzie się w 2016 r. w Warszawie.

tytuł

Na liście potwierdzonych prelegentów znajdują się Sorin Ducaru - zastępca Sekretarza Generalnego NATO ds. Nowych Wyzwań Bezpieczeństwa, Tomasz Siemoniak - wicepremier i Minister Obrony Narodowej RP, Paweł Soloch - Szef BBN, Andrzej Halicki - Minister Administracji i Cyfryzacji, a także przedstawiciele biznesu jak Paul Nicholas - Dyrektor Globalnej Strategii Bezpieczeństwa Microsoft. Udział w konferencji zapowiedzieli także ambasadorowie: Niemiec - Rolf Nikel, Wielkiej Brytanii - Robin Barnett, Francji - Pierre Buhler, Estonii - Harri Tiido, Ukrainy - Andrii Deszczyca.

Instytut Kościuszki, organizator forum podkreśla, że CYBERSEC będzie wydarzeniem unikatowym na skalę europejską, podejmującym tematykę cyberbezpieczeństwa w sposób kompleksowy. Głównym celem CYBERSEC jest wypracowanie efektywnych rozwiązań wzmacniających poziom polityk cyberbezpieczeństwa w Polsce, Europie oraz w wymiarze transatlantyckim. Uczestnicy będą również rozmawiać o zagrożeniach hybrydowych oraz potrzebie zwiększenia zaufania i wypracowania nowych zasad wzmocnionej współpracy euro-atlantyckiej, w erze post-snowdenowskiej, w obliczu nowych zagrożeń w Europie.

Zdaniem Joanny Świątkowskiej, Dyrektora Programowego CYBERSEC, eksperta Instytutu Kościuszki ds. cyberbezpieczeństwa, współczesna Europa stoi w obliczu ogromnego ryzyka związanego z wrogimi działaniami w cyberprzestrzeni, dlatego zrozumienie powagi ryzyka i inicjatywy takie, jak CYBERSEC to dziś kwestia kluczowa. – Przestrzeń cyfrowa coraz częściej staje się miejscem prowadzenia konfliktów, które wpisują się w definicję popularnej koncepcji wojny hybrydowej. Ma to szczególne znaczenie w okolicznościach gdy bezpieczeństwo państw, ich gospodarek i infrastruktury krytycznej, ale także codzienne funkcjonowanie podmiotów prywatnych i obywateli uzależnione jest od bezpieczeństwa cyberprzestrzeni. Polska oraz cała Europa, musi brać aktywny udział w procesach zmierzających do poprawy bezpieczeństwa cyberprzestrzeni – podkreśla Świątkowska.

CYBERSEC to ponad 130 prelegentów z 20 krajów Europy i USA. Dyskusje i debaty panelowe będą się odbywać w ramach 4 komplementarnych ścieżek tematycznych – PAŃSTWO, WOJSKO, PRZYSZŁOŚĆ i BIZNES. Podczas dwóch dni intensywnych debat, eksperci będą mieli okazję do wymiany opinii i stworzenia rekomendacji dotyczących polityk cyberbezpieczeńswa w Europie.

CYBERSEC zgromadzi najważniejszych przedstawicieli instytucji publicznych, organizacji międzynarodowych, NGO oraz przedstawicieli sektora biznesu. Znajda się wśród nich firmy dostarczające bezpiecznych rozwiązań, w tym światowych liderów sektora ICT, takich jak Microsoft, Cisco, FireEye, Fidelis Cybersecurity, Fortinet. Towarzyszyć im będą firmy dla których bezpieczeństwo cybernetyczne infrastruktury krytycznej oraz klientów jest najwyższym priorytetem m.in. PERN, KGHM, PKO BP, BGK, PZU, Poczta Polska, EXATEL.

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją wydarzenia: http://bit.ly/1IXgz94

Więcej szczegółów znajdą Państwo na: http://cybersecforum.eu/pl/

tytuł

Powiązane tematy

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych