Informacje

Jarosław Kaczyński, fot. PAP / Marcin Obara
Jarosław Kaczyński, fot. PAP / Marcin Obara

CYTAT DNIA Jarosław Kaczyński: zróbmy o polskiej historii hollywoodzką superprodukcję

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 17 października 2015, 20:02

    Aktualizacja: 17 października 2015, 22:27

  • 7
  • Powiększ tekst

Na spotkaniu z wyborcami w Legionowie prezes Prawa i Sprawiedliwości ocenił: „Polacy dzisiaj są atakowani i obrażani "na zewnątrz i wewnątrz, w Polsce". Według niego "temu trzeba postawić tamę" prowadząc odpowiednią politykę oświatową, kulturalną i historyczną. "Trzeba odwoływać się także do takich przedsięwzięć, które mogą dać efekt w skali globalnej, bo ten atak na Polskę, na Polaków jest w skali globalnej" - mówił Jarosław Kaczyński.

I zaproponował:

"Zbierzmy pieniądze na jeden, dwa czy trzy wielkie hollywoodzkie filmy, które pokażą, jak w Polsce było naprawdę w czasie II wojny światowej, filmy z powszechnie znanymi w świecie aktorami, reżyserami. Zapewniam, że będzie można ten fatalny obraz, który jest celowo przeciw nam tworzony - bo mamy w świecie dzisiaj zjawisko antypolonizmu – zmienić".

My podpowiadamy tytuł roboczy takiego filmu: „Tylko dla orłów – historia prawdziwa” i jego bohatera:

Zdzisław Karol Henneberg (1911–1941) pochodził z niemieckiego rodu przemysłowców, osiadłego w Polsce w początkach XIX wieku – pionierów polskiego mleczarstwa. Ale pochodzącym z Prus Hennebergom, mleczarzom i fabrykantom, gdy trzeba było kipiał polski ogień we krwi – Zdzisław Karol Henneberg był, cytując Sir Winstona Churchilla jednym z „tych niewielu, którym tak wielu zawdzięcza tak wiele”. Brytyjski przywódca z lat II wojny światowej miał na myśli pilotów alianckich, którzy w Bitwie o Anglię latem 1940 roku powstrzymali przeważające siły niemieckiej Luftwaffe i nie dopuścili do niemieckiego najazdu na Wyspy Brytyjskie. A Henneberg był wśród nich najlepszym z najlepszych - był asem polskiego lotnictwa myśliwskiego, dowódcą słynnego Dywizjonu 303. Poległ w misji bojowej nad Francją.

Sek

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze