Informacje

Premier Beata Szydło w Sejmie po sukcesie w głosowaniu nad wotum zaufania dla jej rządu, fot. PAP/Paweł Supernak
Premier Beata Szydło w Sejmie po sukcesie w głosowaniu nad wotum zaufania dla jej rządu, fot. PAP/Paweł Supernak

Rząd Beaty Szydło uzyskał wotum zaufania

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 18 listopada 2015, 21:25

    Aktualizacja: 18 listopada 2015, 22:04

  • 1
  • Powiększ tekst

Za udzieleniem przez Sejm rządowi premier Beaty Szydło głosował 236 posłów. 202 było przeciw, a 18 posłów wstrzymało się od głosu. W głosowaniu brało udział 456 na 460 posłów, większość wymagana do przyjęcia wniosku wynosiła 229 głosów.

Za udzieleniem wotum zaufania głosował cały klub - 234 posłów PiS i dwóch posłów niezrzeszonych. Przeciw było 135 reprezentantów PO i 28 Nowoczesnej oraz - ku zaskoczeniu obserwatorów, 39 posłów Kukiz'15. Klub poselski PSL wstrzymał się od głosu. Podobnie 1 poseł PO - Marian Zembala, były minister zdrowia oraz przedstawiciel Mniejszosci Niemieckiej, pos. Ryszard Galla, łamiąc niepisaną zasadę popierania każdego nowego rządu RP. Czterech posłów (2 posłów PO, 1 poseł Kukiz'15 i 1 z PSL) nie wzięło udziału w głosowaniu.

Po głosowaniu posłowie nagrodzili rząd Beaty Szydło owacją na stojąco. Premier i inne kobiety zasiadające w rządzie otrzymały kwiaty od klubowych kolegów.

Głosowanie w Sejmie poprzedziła całodzienna debata nad expose wygłoszonym przez panią premier.

Omówienie najważniejszych wątków expose czytaj tutaj:

Exposé Beaty Szydło: Synergia w gospodarce, danie Polakom szansy na czerpanie z owoców rozwoju kraju AKTUALIZACJA

Odpowiadając na wystąpienia przedstawicieli klubów Prezes Rady Ministrów powiedziała:

Bardzo serdecznie dziękuję za debatę i dyskusję. Myślę,ze te wątpliwości i dobre słowa - tak dyskusja jest potrzebna. I mam nadzieje, ze dalej będziemy taka debatę i rozmowę będziemy prowadzić. My chcemy rozmawiać ze wszystkimi posłankami i posłami, którzy będą chcieli pracować dla Polski i Polaków. (...)

Chciałam zacząć od odniesienia do wystąpienia największego klubu opozycyjnego. przegraliście wybory bo nie słuchaliście Polaków. I znów pokazaliście, że nie umiecie słuchać. Mówiliście o PiS a nie sprawach ważnych dla Polaków. Jestem przekonana, że te sprawy były poruszane, gdy przychodzili do państwa. Nie od tego jesteśmy w tej Izbie by toczyć puste spory. Ale z tego sporu ma wynikać dobre rozwiązanie byśmy Polaków dobrze reprezentowali. Polska polityka misi się zmienić. Pokora umiar. Koniec z arogancją władzy i z pychą. Weźcie sobie to państwo do serca. Zastanówcie się co się do was mówi. Ja mimo wszystko zapraszam was do współpracy. Dla dobrych spraw dla Polski

Sek, wPolityce.pl

Powiązane tematy

Komentarze