Informacje

Minister rozwoju Mateusz Morawiecki
Minister rozwoju Mateusz Morawiecki

Morawiecki: potrzebujemy silnych, polskich mediów

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 1 czerwca 2016, 14:10

  • 2
  • Powiększ tekst

Podczas gali rozdania tytułów Liderów Polskiej Gospodarności – pierwszej edycji rankingu „Gazety Bankowej” – wśród laureatów i gości specjalnych znalazł się Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju. Z jego ust padły słowa wzywające do potrzeby budowania silnych, polskich mediów i deklaracji rządu w realizacji tego celu.

Podczas uroczystości, której celem było uhonorowanie osiągnięć przedstawicieli polskiej gospodarki, gościem specjalnym był m.in. wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki. W krótkim przemówieniu z jego ust padły ważne słowa, m.in. o potrzebie budowania silnych polskich mediów, takich jakie mają np. Niemcy.

– My dopiero musimy je odbudować. Jest jednak zalążek i bardzo się z tego cieszę, że jest na czym budować prawdziwie polskie media. To prawdziwa radość, bo dla mnie nie ma ważniejszej sprawy niż budowanie polskiego kapitału, polskiej własności i dzięki temu silniejszej polskiej gospodarki

– mówił wicepremier. Jego zdaniem kluczowym elementem jest również współpraca biznesu z administracją.

– Ze swojej strony zapewniam, że jest to część Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju – mówił Morawiecki. – Dalszą współpracę powinniśmy podnieść na wyższy poziom: odpowiednia legislacja, regulacje, wsparcie w ekspansji międzynarodowej, używanie funduszy agencji rozwojowych właśnie po to, żeby umożliwiać wam – przedsiębiorcom, naukowcom, innowatorom – osiąganie jak najwyższych szczytów i laurów w biznesie w Polsce. To nasz najważniejszy cel.

Liderzy Polskiej Gospodarności

Laureatką w kategorii „Osobowość roku” została Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Krótką rozmowę z minister na temat zarządzania sukcesem w odniesieniu do programu „Rodzina 500 plus” przeprowadził Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika „wSieci”. Jak powiedziała minister Rafalska, warto realizować takie programy dla widoku zadowolonej rodziny wielodzietnej, która po raz pierwszy w historii może poczuć się doceniona przez państwo.

O „dobrej zmianie” mówił także Jacek Kurski, który zadeklarował chęć odbudowy mediów publicznych i przede wszystkim pielęgnowania tradycji i historii m.in. pamięci Żołnierzy Wyklętych czy ofiar Katynia.

W ostatniej, powstałej z inicjatywy redakcji kategorii „Nadzieja 2017” laur otrzymał członek zarządu Narodowego Banku Polskiego, Adam Glapiński. "Praca dla Polski? To nie praca, to sama przyjemność" – mówił Glapiński odbierając nagrodę.

Głównym hasłem gali było stwierdzenie Adama Górala, prezesa Asseco Poland, który jakiś czas temu w wywiadzie dla „Gazety Bankowej” powiedział: „Polska to my”. Stanowiło to inspirację dla powstałego rankingu.

Nominowanych w każdej z konkursowych kategorii wybrał zespół „Gazety Bankowej”. Redakcja wybierając kandydatów brała pod uwagę całokształt ich działalności, zwracając szczególną uwagę na ostatni rok kalendarzowy (31 maj 2015 – V 2016). Laureatów wskazała zaś Rada Programowa „Gazety Bankowej” składająca się z wybitnych osobowości polskiego życia gospodarczego oraz przedstawicieli „Gazety Bankowej”.

Zobacz relację z gali Liderów Polskiej Gospodarności

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze