Informacje

Koniec z Euro 2016 w niemieckich kanałach? Niemcy chcą wyłączyć sygnał w Polsce

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 14 czerwca 2016, 15:50

    Aktualizacja: 14 czerwca 2016, 15:52

  • 6
  • Powiększ tekst

Ci, którzy nie zapłacili za możliwość obejrzenia wszystkich spotkań Euro 2016, dotąd mogli śledzić transmisje na zagranicznych kanałach dostępnych w Polsce. Jak zdradził w programie #dziejesienazywo Jarosław Mojsiejuk ze Stowarzyszenia Sygnał, stacje mają zakodować mecze.

Agnieszka Popławska z Federacji Konsumentów twierdzi jednak, że wyłączenie sygnału oznacza złamanie umowy pomiędzy konsumentem a sieciami kablowymi czy platformami cyfrowymi.

– Muszę powiedzieć, że na skutek działań Stowarzyszenia Sygnał i członków, czyli platform pozwalających nam oglądać mecze, ale i UEFA i firm związanych z UEFA, tego problemu już od wczoraj nie ma (w poniedziałek 13 czerwca - przyp. red.) – mówił Mojsiejuk o transmisjach z Euro 2016 w zagranicznych kanałach dostępnych w Polsce.

Prowadzący stwierdził jednak, że on jeszcze wczoraj mecze na niemieckich kanałach oglądał, choć jakość była gorsza niż choćby w sobotę czy niedzielę. Co ciekawe, jeśli rzeczywiście sygnał kanałów zostanie wyłączony, to będzie to łamanie prawa.

– W takim wypadku jest to nienależyte wykonanie zobowiązania. Jeśli mamy w pakiecie określoną liczbę programów i nie mamy rozpoczętego świadczenia usług możemy żądać odszkodowania proporcjonalnie do usługi – odpowiada Agnieszka Popławska, prawniczka z Federacji Konsumentów.

/mk /money.pl

>> Czytaj również: Posłowi PiS nie podobają się wysokie ceny za transmisję Euro 2016. Teraz sprawdzi je UOKiK

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze