Informacje

Polska – Niemcy. Porównujemy wartość obu drużyn. Na szczęście pieniądze nie grają...

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 16 czerwca 2016, 16:37

    Aktualizacja: 16 czerwca 2016, 17:20

  • 1
  • Powiększ tekst

Dziś naszą reprezentację czeka najtrudniejszy mecz w fazie grupowej Euro 2016. Na boisku zdarzyć może się wszystko, bo z Niemcami raz już wygraliśmy, a piłka nożna jest bardzo nieprzewidywalna. Gdyby jednak o wyniku meczu miały decydować dziś pieniądze, to o zwycięstwie Polska mogłaby tylko pomarzyć.

Cała Polska wierzy w dzisiejsze zwycięstwo swojej reprezentacji – i ma do tego pełne prawo. Niemców raz w oficjalnym meczu już pokonaliśmy (w eliminacjach do Euro 2016), w meczu z Irlandią Płn. zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze, a nasza reprezentacja jest najsilniejsza od wielu lat.

W składzie posiadamy też sporo wartościowych zawodników z największych europejskich klubów. I choć pod tym względem również jesteśmy mocni jak nigdy, to jednak pod względem wartości całej reprezentacji Niemcy nadal wyprzedzają nas o kilka długości.

Ile warte są wszystkie drużyny na Euro 2016

Łączna wartość wszystkich 24 drużyn biorących udział w Euro 2016 to 5,16 miliarda euro! Najwyżej wyceniani są obrońcy tytułu – Hiszpanie. Ich 23-osobowa kadra posiada zawodników o łącznej wartości 592 mln euro, a najdrożsi to: Sergio Busquets (60 mln euro), Koke (60 mln euro) oraz Cesc Fàbregas (45 mln euro).

Na drugim biegunie znajduje się reprezentacja Węgier, której aktualna wartość jest szacowana na 25,3 mln euro. Co ciekawe, Węgrzy robią podczas turnieju bardzo pozytywne wrażenie – grają dobrze i zdołali nawet pokonać znacznie wyżej notowaną Austrię (miejsce 14., wartość: 132,95 mln euro). Najdrożsi zawodnicy Węgier to: Balázs Dzsudzsák (4,25 mln euro), Nemanja Nikolics (3,5 mln euro) oraz Ádám Szalai (1,5 mln euro).

Najcenniejszym z piłkarzy, który wystąpi w mistrzostwach Europy, jest natomiast Cristiano Ronaldo (110 mln euro).

tytuł

Polska – Niemcy

W rankingu wartości drużyn biorących udział w Euro 2016 nasi dzisiejsi rywale plasują się tuż za Hiszpanami – na miejscu drugim, z całkowitą wartością na poziomie 580 mln euro. Ich topowi (pod względem wartości) zawodnicy to: Thomas Müller (75 mln euro), Toni Kroos (50 mln euro) oraz Mesut Özil (50 mln euro).

tytuł

W tym samym rankingu nasza kadra znajduje się daleko za reprezentacją Niemiec, ale i tak zajmujemy wysokie, dziewiąte miejsce, z wartością 193,45 mln euro. Oczywiście największa w tym zasługa Roberta Lewandowskiego, który jest obecnie wyceniany na 75 mln euro, ale i Grzegorza Krychowiaka (30 mln euro), a także Piotra Zielińskiego i Wojciecha Szczęsnego (obaj są wyceniani na 12 mln euro).

tytuł

I choć w niemieckiej drużynie grają zawodnicy, których wartość jest prawie trzy razy wyższa od wartości naszej reprezentacji, to pamiętajmy dziś o jednym: pieniądze w piłkę nie grają.

DO BOJU POLSKO!

Źródło danych

Wszystkie powyższe kwoty oszacował branżowy i opiniotwórcy portal transfermarkt. Poszczególne wartości zmieniają się wraz z każdym meczem i są uzależnione od aktualnej formy zawodników, ale dokładnie tak prezentowały się w dniu meczu Polska – Niemcy.

/mk

Powiązane tematy

Komentarze