Informacje

fot. Pexels.com
fot. Pexels.com

Polskie start-upy pokażą się przed brytyjskimi inwestorami

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 17 czerwca 2016, 12:22

  • 0
  • Powiększ tekst

Dlaczego warto inwestować w polski sektor technologiczny? Jakie są największe wyzwania dla start-upów z tej branży? Jak polskie i brytyjskie firmy mogą wspólnie wzrastać i tworzyć wartość? Odpowiedzi na te i szereg innych pytań będą udzielone podczas Polish Tech Day 2016, drugiej edycji największej imprezy dotyczącej nowoczesnych technologii w Polsce, organizowanej poza granicami kraju.

Głównym celem Polish Tech Day jest wzmocnienie wzajemnych stosunków między polskim i brytyjskim sektorem technologicznym. Dlatego w imprezie udział biorą zarówno najbardziej aktywne polskie firmy zainteresowane działalnością w Wielkiej Brytanii, jak również brytyjskie organizacje szukające ciekawych partnerstw oraz możliwości inwestycyjnych w Polsce. Tegoroczna edycja Polish Tech Day odbędzie się 23 czerwca w Google Campus w Londynie, w ramach London Technology Week.

  • Wielka Brytania jest jednym z największych inwestorów w sektorze IT, a Londyn stał się centrum nowoczesnych technologii w skali światowej – twierdzi Courtney Fingar, redaktor naczelna fDi Magazine, patrona medialnego Polish Tech Day 2016. - Polska wzmacnia swoje zasoby w tej dziedzinie, co potwierdza wzrastająca liczba firm i przedsiębiorców działających w sektorze technologicznym. Istnieje w nim wiele synergii, które mogą przynieść owocna współpracę miedzy Polską a Wielka Brytanią – dodaje.

Konkurs “Pitch to London” adresowany do polskich start-upów jest częścią tegorocznej edycji Polish Tech Day. Sześciu finalistów zostanie zaproszonych do prezentacji swoich pomysłów przed brytyjskimi inwestorami podczas imprezy w Google Campus. Wszystkie start-upy biorące udział w konkursie będą miały możliwość wymiany doświadczeń i uzyskania profesjonalnej porady.

– Polskie start-upy są lokalne, a muszą przestać takimi być – tłumaczy Bartek Gola, ze SpeedUp Group, oficjalnego partnera Polish Tech Day 2016. – Naszym głównym problemem jest budowanie firm o charakterze globalnym, a przynajmniej ponadregionalnym, bo większość start-upów z Polski zaczyna i kończy swoją działalność w kraju. A nie tedy droga. Rynek polski może zaoferować wysokiej klasy inżynierów z jednym z najlepszych w Europie stosunków jakości pracy do ceny. W zamian Wielka Brytania daje dostęp do wszystkich światowych rynków. Współpraca miedzy Polska a Wielka Brytania jest wiec w tym względzie istotna – mówi Gola.

Pierwsza edycja Polish Tech Day odbyła się w Londynie w czerwcu 2015. W imprezie wzięło udział ponad 200 osób, a wśród nich przedstawiciele najbardziej innowacyjnych polskich start-upów, firm technologicznych oraz inwestorów (m.in Azimo, Oktawave, Jivr, Oort, SMT Software, Speed Up Venture Capital Group and Swimmo).

Polish Tech Day 2016 jest organizowany wspólnie z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Polskiej Ambasady w Londynie. Udział w imprezie potwierdziły już również firmy takie jak Deloitte, Google, SMT Software and Estimote.

Udział w Polish Tech Day 2016 jest bezpłatny. Ze względu na ograniczona liczbę miejsc konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.polishtechday.com.

Czytaj także: Morawiecki: prawie 3 mld zł trafi na rozwój polskich start-upów

Powiązane tematy

Komentarze