Informacje

7 start - upów z Polski walczy o wyjazd na Polish Tech Day do Londynu w ramach ABSL Start up Challenge

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 5 czerwca 2017, 15:23

  • 0
  • Powiększ tekst

NIBULO – inteligentny monitoring, który wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji, WOODDY – start-up, który produkuje okulary z kartonu, umożliwiające wejście w wirtualną rzeczywistość czy SCANYE – oprogramowanie, które skanuje i przetwarza dokumenty, a następnie interpretuje zebrane dane - to niektóre z 7 start-upów, które dostały się do półfinału ABSL Start-Up Challenge. Finalista będzie miał szansę zaprezentować swój pomysł podczas Polish Tech Day w Londynie

Konkurs ABSL Start-Up Challenge jest platformą łączącą młodych przedsiębiorców i liderów biznesu z korporacji. Pierwszym pozwala zaprezentować swoje pomysły i pozyskać środki na ich realizację, drugim pomaga znaleźć innowacyjne projekty do swoich firm.

Dla P&G innowacji są jednym z filarów rozwoju firmy. Z doświadczenia wiem, że wiele innowacyjnych pomysłów powstaje w start-upach. Dlatego już po raz drugi jesteśmy partnerem ABSL Start-Up Challenge. Z uwagą przyglądaliśmy się start-upom biorącym udział w projekcie. Podczas lokalnych półfinałów jury oceniało pomysły z różnych dziedzin, m.in. HR, IT, marketingu, medycyny, a nawet rolnictwa. To pokazuje jak kreatywni są młodzi przedsiębiorcy, którzy potrafią udowodnić, że ich produkty i usługi są potrzebne dużym korporacjom z sektora biznesowego - powiedział Janusz Dziurzyński, dyrektor P&G Global Business Services.

Ewa Carr-de Avelon, lider wrocławskiego ABSL Chapter podkreśla, że konkurs daje możliwość nawiązania kontaktów, które mogą szybko zaowocować biznesową współpracą:

Wiem, że w kilku przypadkach pojawiły się pierwsze pomysły na wdrożenie aplikacji czy usługi w firmach ABSL. Co więcej: prezentacje z lokalnych półfinałów, zostały wysłane do ponad 200 firm, członków ABSL. Jest więc duża szansa, że pomysły zostaną zauważone przez inne przedsiębiorstwa, a ich założyciele zaproszeni do współpracy - twierdzi Carr-de Avelon

Jak wynika z raportu „Polskie startupy 2016” w ubiegłym roku w naszym kraju zarejestrowanych było blisko 3 tysiące start-upów.

Do tegorocznej edycji ABSL Start-Up Challenge zgłosiło się ponad 100 start-upów. Wyselekcjonowani reprezentanci zostali zaproszeni do półfinałów, które odbyły się w siedmiu dużych miastach Polski.

Finał odbędzie się 14 czerwca w Łodzi podczas dorocznej konferencji ABSL. Tam start-upy zaprezentują się przed widownią złożoną z ponad tysiąca przedsiębiorców, managerów i rekinów biznesu. Przedstawiciele najlepszego start-upu pojadą na Polish Tech Day do Londynu - imprezę promujące polskie technologie poza granicami naszego kraju.

SzSz

Powiązane tematy

Komentarze