Informacje

RWE w Polsce zmienia się na innogy

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 30 czerwca 2016, 22:17

  • 0
  • Powiększ tekst

Spółki RWE w Polsce zmieniają nazwę na innogy. Ma ona symbolizować innowacyjność i nowe technologie na rynku energetycznym przyszłości. Nazwa będzie funkcjonować od 2 września, wtedy też pojawią się nowe produkty dla klientów - poinformował prezes RWE Polska Filip Thon.

RWE w kwietniu połączyła w ramach jednej spółki działalność w obszarach odnawialnych źródeł energii, dystrybucji i sprzedaży detalicznej w Niemczech oraz za granicą. Od września nazwa RWE zostanie zmieniona na innogy. W konsekwencji, wszystkie spółki Grupy RWE w Polsce zostaną 2 września połączone jedną wspólną marką - innogy. Także nazwa RWE Polska zostanie zmieniona na innogy Polska, a nazwa RWE Stoen Operator na innogy Stoen Operator.

"Rynek energetyczny w przyszłości będzie zrównoważony, zdecentralizowany i cyfrowy - dokładnie taka jest nasza nowa marka. innogy - kolorowa, elastyczna, pełna energii i kreatywnych pomysłów. Reorganizujemy koncern, ponieważ chcemy być prekursorami zrównoważonej i nowoczesnej energetyki” - mówił w czwartek prezes RWE Polska.

Nowa nazwa firmy - innogy - nawiązuje do słów "innowacja" (z angielskiego "innovation" oraz energia i technologia ("energy", "technology"). Znakiem identyfikującym nową markę jest logo, składające się z małej litery "i" oraz z właściwej nazwy spółki - "innogy".

Z punktu widzenia klientów zmiana nazwy firmy nie będzie wiązać się z żadnymi komplikacjami ani formalnościami. Dotychczasowe warunki handlowe zachowują ważność. Nie wystąpi konieczność aneksowania umów podpisanych z RWE Polska i RWE Stoen Operator. Zachowany zostanie dotychczasowy tryb, forma i częstotliwość korespondencji w sprawie bieżących rozliczeń. W trosce o klientów, na stronie internetowej będzie można znaleźć informacje dotyczące zmiany nazwy. Planowana jest też m.in. wysyłka specjalnych mailingów informacyjnych. „Od września ruszy zaś kampania reklamowa pod hasłem "Miło cię widzieć", dzięki której klienci będą mogli lepiej poznać markę innogy” - poinformował członek zarządu RWE Janusz Moroz.

Prezes nie ujawnił, jakie nowe produkty będzie oferował koncern.

Jak mówił Moroz będzie to energia plus "coś". W każdym razie RWE będzie pomogła w instalacji ogniw fotowoltaicznych. "Mamy w tej chwili kompleksową ofertę na fotowoltaikę, oferujemy również finansowanie lub wskazujemy banki, które mogą finansować inwestycje, edukujemy" - wyjaśnił. Wg niego RWE ma w Polsce około miliona klientów.

PAP, sek

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze