Informacje

fot. Pexels.com
fot. Pexels.com

Polski producent płytek ceramicznych stawia nową fabrykę, zatrudni sto osób

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 28 lipca 2016, 12:15

  • 0
  • Powiększ tekst

Ponad 100 osób znajdzie pracę w nowopowstającej fabryce Grupy Tubądzin w Sieradzu, gdzie będą produkowane płytki ceramiczne wielkoformatowe. Inwestycja za ok. 135 mln zł powstaje na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firma poszukuje jeszcze 60 pracowników.

O wolnych miejscach pracy poinformowała PAP Marta Wróblewska z biura prasowego Grupy Tubądzin. Jak informuje dotychczas zatrudnienie znalazło 50 osób. Firma dysponuje jeszcze 60 wolnymi wakatami.

Poszukiwani są m.in.: monterzy urządzeń linii produkcyjnych, mechanicy, automatycy-elektrycy oraz pracownicy produkcji. Wymagane jest wykształcenie średnie techniczne, znajomość zagadnień stanowiska, na jakie kandydat aplikuje oraz komunikatywność i zdolność pracy w zespole.

Swoim pracownikom firma Tubądzin oferuje atrakcyjne możliwości rozwoju i awansu, w tym kompleksowe programy szkoleniowe, warsztaty i treningi rozwojowe, dofinansowanie nauki, uprawnienia kwalifikacyjne potwierdzające umiejętności praktycznego wykonywania zawodu.

Wróblewska przypomina, że firma Tubądzin, jest jednym z czołowych polskich producentów płytek ceramicznych. Nowopowstająca fabryka w Sieradzu ma produkować ok. 3 mln mkw. płytek ceramicznych rocznie. W zakładzie powstawać będą wielkoformatowe płytki przeznaczone na ściany, podłogi oraz elewacje budynków. Zastosowana zostanie - po raz pierwszy w tej części Europy - innowacyjna metoda formowania płyt w sposób ciągły metodą walcową. Rozwiązanie to pozwoli obniżyć zużycie gazu ziemnego.

Czytaj także: Poznański Volkswagen wyprodukował 2,5 mln samochodów

Zakład ma zostać również wyposażony w wiele innowacyjnych urządzeń zdobiących. Z kolei zastosowanie sterowanych komputerowo drukarek pozwoli na uzyskiwanie m.in. unikatowych zdobień na płytce.

Otwarcie nowej fabryki Grupy Tubądzin w Sieradzu przewidziane jest na koniec 2016 roku.

Grupa Tubądzin jest obecnie jednym z czołowych producentów płytek ceramicznych w kraju ze stuprocentowym polskim kapitałem. Należą do niej zakłady produkcyjne w Tubądzinie i Ozorkowie oraz centrum dystrybucyjne w Cedrowicach. W ostatnich 20 latach łączna wartość inwestycji Grupy przekroczyła 350 mln zł.

Tubądzin jest jednym z największych pracodawców w Łódzkiem; zatrudnia ponad tysiąc osób. Jego wyroby trafiają do ponad 30 krajów, a udział sprzedaży zagranicznej wynosi obecnie ponad 20 proc.

(PAP)

Zobacz: Debiut: tak wygląda w pełni uzbrojony śmigłowiec Black Hawk produkowany w zakładach PZL Mielec

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze