Informacje

Wizualizacja fabryki w Dąbrowie Górniczej, fot. materiały NGK Ceramics
Wizualizacja fabryki w Dąbrowie Górniczej, fot. materiały NGK Ceramics

300 osób znajdzie pracę w fabryce katalizatorów NGK Ceramics na Śląsku

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 9 maja 2016, 20:40

  • 0
  • Powiększ tekst

Ok. 300 osób - m.in. operatorzy linii produkcyjnej, magazynierzy i specjaliści w dziedzinie automatyki - znajdzie zatrudnienie w fabryce firmy NGK Ceramics powstającej w Dąbrowie Górniczej. Zakład ma tam rozpocząć produkcję samochodowych filtrów ceramicznych w przyszłym roku.

Firma NGK Ceramics Polska od kilkunastu lat działa w gliwickiej podstrefie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nowa fabryka powstaje w dąbrowskiej dzielnicy Tucznawa - w sosnowiecko-dąbrowskiej podstrefie KSSE i ma zacząć działać w pierwszej połowie 2017 r. Koszt inwestycji to ok. 300 mln zł.

Firma NGK Ceramics będzie tam produkować samochodowe filtry cząstek stałych. W nowej fabryce zamierza zatrudnić ok. 300 osób z Zagłębia Dąbrowskiego i Śląska - podała w poniedziałek agencja zatrudnienia Manpower, która prowadzi rekrutację.

"W związku z nową inwestycją NGK Ceramics w Tucznawie poszukujemy nawet kilkuset kandydatów, głównie do obsługi procesu produkcyjnego" - powiedziała Magdalena Kopczyńska z gliwickiego oddziału Manpower. "Liczymy na duże zainteresowanie ze strony kandydatów, bo przedstawiana przez nas oferta to szansa na stabilne zatrudnienie i dobre warunki pracy. Wynagrodzenie wzbogacone jest o premie, nagrody półroczne oraz benefit sportowy i prywatną opiekę medyczną" - dodała.

Poszukiwani są operatorzy linii produkcyjnej, magazynierzy, a także specjaliści z obszarów automatyki, informatyki czy kontroli materiałowej. Docelowym miejscem zatrudnienia będzie zakład w Tucznawie. Najpierw jednak każdy nowy pracownik będzie musiał odbyć półroczne szkolenie w gliwickim zakładzie. Spółka zagwarantuje szkolącym się dojazd z wybranych miast Zagłębia.

NGK Ceramics jest pierwszym inwestorem w Regionalnym Parku KSSE w Tucznawie. Inwestor kupił działki w sosnowiecko-dąbrowskiej podstrefie KSSE o powierzchni 14,7 ha.

Zapowiadając realizację inwestycji firma NGK Ceramics Polska przekazała, że planuje wytwarzać w Dąbrowie Górniczej samochodowe filtry cząstek stałych z węglika krzemu - w eksperymentalnej technologii. Planowany nowy proces produkcji ma się cechować wysokim stopniem automatyzacji i zaawansowania technologicznego wymagającego od przyszłych pracowników wysokich umiejętności technicznych.

Działając od kilkunastu lat w gliwickiej podstrefie KSSE firma zainwestowała tam już ok. 800 mln zł i zatrudnia ponad 3 tys. osób. Produkuje filtry ceramiczne cząstek stałych do silników diesla DPF, wielkorozmiarowe substraty ceramiczne (LSH) stosowane jako wkłady katalityczne w silnikach diesla oraz czujniki tlenków azotu w spalinach.

Firma NGK Ceramics Polska jest częścią japońskiej grupy NGK Insulators, która ma siedzibę w Nagoi i działa w ponad 30 miejscach na całym świecie.

PAP, sek

Powiązane tematy

Komentarze