Informacje

Nagroda NEW@POLAND dla Ministerstwa Cyfryzacji za program Rodzina 500 plus

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 29 września 2016, 15:49

    Aktualizacja: 29 września 2016, 15:50

  • 2
  • Powiększ tekst

Podczas tegorocznej edycji Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie została wręczona statuetka dla najbardziej innowacyjnego projektu w segmencie publicznym. Otrzymało ją Ministerstwo Cyfryzacji za sposób wdrożenia systemu obsługującego program Rodzina 500 plus.

Nagrodę wręczył Tomasz Klekowsk, prezes zarządu Związku Technologii Cyfrowych Lewiatan oraz wiceprezydent Konfederacji Lewiatan oraz przewodniczący jury odpowiedniego dla tego wyróżnienia Cristiano Pinzauti.

Podczas ceremonii Klekowski wyjaśnił, że kluczowym przy podejmowaniu decyzji było udostępnienie usługi publicznej za pomocą internetu.

  • Do tej pory mieliśmy ograniczony katalog usług, z których mogliśmy korzystać drogą cyfrową – tłumaczył prezes ZTC Lewiatan. – System ePUAP, który był być może pomyślany dobrze, w praktyce nigdy nie umożliwił obywatelom korzystania z usług publicznych drogą cyfrową. W ramach projektu 500 plus wykorzystując nowoczesne metody zarządzania przedsięwzięciami udało się stworzyć system, który jest niezawodny i skuteczny - dodawał.

Klekowski podkreślił także że jest to projekt niemal rewolucyjny. Nie było do tej pory bowiem aż tak szeroko zakrojonej współpracy państwa z infrastrukturą podmiotów komercyjnych.

  • Chcielibyśmy docenić pracę, jaką wykonało Ministerstwo Cyfryzacji, ale też odwagę i determinację przy wdrażaniu tego projektu. To jest naprawdę projekt przełomowy – wyrażał opinię Klekowski.

Niestety, po obiór nagrody nie zgłosił się nikt z resortu cyfryzacji. Organizatorzy obiecali dostarczyć statuetkę oraz dyplom bezpośrednio do Ministerstwa.

Jak czytamy w broszurze informacyjnej: nagroda NEW@POLAND przyznawana jest przez zarząd Związku Pracodawców Technologii Cyfrowych Lewiatan w ramach działalności prowadzonej na rzecz propagowania rozwoju społeczeństwa informacyjnego i technologicznej innowacyjności w Polsce Nagroda stanowi wyróżnienie dla podmiotu, który zrealizował najbardziej innowacyjny projekt informatyczny dla administracji publicznej w okresie 18 miesięcy poprzedzających termin ogłoszenia danej edycji nagrody NEW@POLAND.

Prawo zgłaszania kandydatur do nagrody mają członkowie Związku Pracodawców Technologii Cyfrowych Lewiatan oraz inne podmioty zaproszone przez Zarząd Związku Pracodawców Technologii Cyfrowych Lewiatan.

MS

Powiązane tematy

Komentarze