Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Związek Banków Polskich: Pomoc dla frankowiczów? Tak - ale rozsądnie

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 4 października 2016, 10:10

  • 18
  • Powiększ tekst

Przedstawiciele osób posiadających kredyty we Frankach Szwajcarskich bardzo często proponują rozwiązania problemu kredytów , które mogłyby zaburzyć stosunki pomiędzy klientami, a wierzycielami w Polsce.

  • Trzeba znaleźć rozwiązanie, które wesprze te grupy klientów, ale jednocześnie pozwoli na zachowanie stabilności systemu finansowego - powiedział Krzysztof Pietraszkiewicz , ekonomista, prezes Związku Banków Polskich - Nie możemy oczekiwać ani od banków ani od Państwa nieodpowiedzialnych działań. Prezesi i zarządy banków muszą dać rękojmie solidnego i stabilnego prowadzenia banków, dlatego, że pieniądze udzielone w postaci kredytów pochodzą od indywidualnych obywateli. Mówimy tutaj o kwotach 650 miliardów oszczędności Polaków i 250 mld oszczędności od polskich firm.

Z racji tego będziemy w dalszym ciągu szukać rozwiązania, które wesprze te grupy klientów, które tego wsparcia potrzebują, ale jednocześnie pozwoli na zachowanie stabilności systemu finansowego i w dalszym ciągu kredytowanie polskiej gospodarki samorządu terytorialnego i polskich gospodarstw domowych, dodaje Pietraszkiewicz.

eNewsroom/ as/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze