Informacje

Dziś premiera drugiej edycji „Polskiego Kompasu”

Gazeta Bankowa

Gazeta Bankowa

Najstarszy magazyn ekonomiczny w Polsce.

  • 18 października 2016
  • 12:50
  • 0
  • Tagi: Gazeta Bankowa Polski Kompas
  • Powiększ tekst

Już dziś odbędzie się uroczysta premiera drugiej edycji wydawanego przez redakcję miesięcznika „Gazeta Bankowa” – „Polskiego Kompasu – rocznika instytucji finansowych i spółek akcyjnych”. 18 października podczas uroczystej gali w Zamku Ujazdowskim w Warszawie. zostaną wręczone nagrody „Polski Kompas” dla osób i przedsiębiorstw, które w szczególny sposób zasłużyły się dla rozwoju polskiej gospodarki. W gali wezmą udział przedstawiciele najważniejszych instytucji państwowych w kraju, instytucji finansowych, banków, eksperci z branż kluczowych dla polskiej gospodarki, a także najlepsi menedżerowie polskiego biznesu oraz przedstawiciele ogólnopolskich mediów.

Redakcja „Gazety Bankowej”, najstarszego magazynu ekonomicznego w Polsce, powróciła do swoich przedwojennych tradycji i reaktywowała „Polski Kompas – rocznik instytucji finansowych i spółek akcyjnych”. W tym roku ukaże się drugie wydanie.

Publikacja „Polski Kompas” ujrzała po raz pierwszy światło dzienne w kwietniu 1922 roku. Projekt powstał z inicjatywy Związku Banków we Lwowie, do którego należała wówczas „Gazeta Bankowa”. Do 1939 r. „Polski Kompas” ukazywał się regularnie co roku, obejmował wszystkie spółki akcyjne i instytucje finansowe, działające wtedy na terenie Polski. Był to rocznik, który jako jedyne medium w czasach II RP, wskazywał kierunki rozwoju polskiej gospodarki, był doskonałym narzędziem do pracy dla wszystkich polskich przedsiębiorców i kolejnych ekip rządzących Polską. Niestety, po zakończeniu II wojny światowej „Polski Kompas” nie wrócił już na polski rynek.

Dlatego rok temu redakcja „Gazety Bankowej” postanowiła powrócić do swoich przedwojennych tradycji i wydać pierwsze po tak długim czasie wydanie „Polskiego Kompasu – rocznika instytucji finansowych i spółek akcyjnych”. Publikacja spotkała się z ogromnym uznaniem w środowisku zarówno finansowym, jak i biznesowym, stąd redakcja podjęła decyzję o kontynuacji projektu.

Publikacja obejmuje swoim zakresem, w formie pełnych zestawień, firmy notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz podmioty zarejestrowane w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego, a także analizy i trendy przedstawione przez Radę Programową i dziennikarzy „Gazety Bankowej”, autorytety z różnych dziedzin życia gospodarczego, czołowych analityków finansowych, ekonomistów oraz ludzi polskiego świata biznesu. „Polski Kompas” to także wywiady z wizjonerami, postaciami nietuzinkowymi, które bez wątpienia mają dzisiaj i w przyszłości będą mieć bezpośredni wpływ na kształt polskiej gospodarki.

Po wielu miesiącach czerwonych indeksów na warszawskiej giełdzie czas na nieco optymizmu. Czas teraz na zmianę nastrojów, na dobry plan. Bo każdy plan ma w sobie ten specyficzny smak pozytywnego myślenia o możliwej, realnej i przemyślanej realizacji przygotowanej strategii. Żaden plan, żadna zmiana nie uda się przecież bez wierzących w jej dobre skutki uczestników projektu. W tym przypadku jesteśmy nimi wszyscy. Wierzę, że lektura esejów eksperckich, które zamieszczamy w drugim wydaniu „Polskiego Kompasu” pozwoli nam ten optymizm znaleźć. Wierzę, że zaprezentowane w naszym corocznym wydawnictwie artykuły podsumowujące zmiany ostatniego roku w kluczowych branżach polskiego rynku – pomogą Państwu przygotować się do możliwych zmian - mówi Maciej Wośko, redaktor naczelny „Gazety Bankowej” i „Polskiego Kompasu”.

Nowe wydanie „Polskiego Kompasu” trafi do wiodących przedsiębiorstw i firm, a już dziś wieczorem dostępne będzie bezpłatnie w aplikacji mobilnej Gazety Bankowej (do pobrania z AppStore i Google Play – szczegóły na http://www.gb.pl/e-wydanie-gb.html).

Relacja z gali dostępna będzie na portalu oraz na profilu Gazety Bankowej na Facebooku - www.facebook.com/gazetabankowa

Komentarze