Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Car-sharing zmniejszy liczbę samochodów w polskich miastach?

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 8 listopada 2016, 08:55

  • 0
  • Powiększ tekst

Projektowi 4Mobility przyświeca zasada prostoty – poczynając od aplikacji, gdzie proces rezerwacyjny jest uproszczony do niezbędnego minimum, przez otwieranie i korzystanie z samochodu za pomocą smartfonu, kończąc na płatności. Wszystko wykonywane jest z poziomu smartfona. Polski rynek współdzielenia aut dynamicznie się rozwija.

– Patrząc na miasta i trendy poruszania się w mieście widzimy, że jest to podatny grunt do rozwoju tego typu projektów – powiedział Tomasz Krawczyk, Business Development Manager 4Mobility – Model car sharing przynosi wiele korzyści dla użytkowników, miast i transportu miejskiego. Jest to rozwiązanie, w którym uzupełniamy sposób poruszania się w mieście.

Statystyki mówią, że 1 współdzielony samochód zastępuje ok. 12 własnych aut. W przepełnionych polskich miastach może okazać się to pozytywnym trendem i pomoże odkorkować miasta. Nasza usługa skierowana jest do sektora B2B, ale widzimy korzyści w modelu intermodalności transportowej, czyli w firmach transportowych, jako usługa dla projektów miejskich, administracji publicznej czy administracji samorządowej – wskazuje Krawczyk.

eNewsroom/ as/

Powiązane tematy

Komentarze