Informacje

fot. Facebook
fot. Facebook

Premier Beata Szydło uspokaja przed Świętami: Polska jest bezpieczna

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 23 grudnia 2016, 08:22

    Aktualizacja: 23 grudnia 2016, 08:26

  • 3
  • Powiększ tekst

Polska jest bezpieczna; wszystkie służby cały czas monitorują sytuację, są w pełnej gotowości 24 godziny na dobę; nie ma w tej chwili w Polsce informacji, które mogłyby nas niepokoić - powiedziała w wywiadzie premier Beata Szydło pytana o bezpieczeństwo Polaków po zamachu w Berlinie.

PAP zapytała premier m.in., czy w Polsce są osoby, które mogą stwarzać zagrożenie terrorystyczne i w jaki sposób jest to monitorowane.

"Polska jest bezpieczna. Wszystkie służby w Polsce odpowiedzialne za bezpieczeństwo cały czas monitorują sytuację, są w pełnej gotowości 24 godziny na dobę. Nie ma w tej chwili w Polsce informacji czy oznak, które mogłyby nas niepokoić. Chciałabym też zwrócić uwagę, by polscy obywatele podróżujący po Europie uważali na to, co się dzieje wokół nich" - powiedziała premier.

"Bohaterska postawa polskiego kierowcy, który prawdopodobnie - tak przynajmniej wynika z dotychczasowych ustaleń - przed śmiercią próbował walczyć z zamachowcem i doprowadzić do tego, by katastrofa w Berlinie nie była tak olbrzymia, wymaga wielkiego szacunku" - dodała.

W poniedziałek wieczorem kierowca 40-tonowej ciężarówki wjechał w tłum na jarmarku na Breitscheidplatz w Berlinie, zabijając 12 osób i raniąc blisko 50. Prokuratura podejrzewa, że sprawcą był poszukiwany listem gończym w całej Europie Tunezyjczyk Anis Amri. Jedną z ofiar jest polski kierowca ciężarówki, użytej do staranowania ludzi zgromadzonych na jarmarku.

PAP/ as/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze