Informacje

Zgoda UOKiK na przejęcie dużego developera

br

  • Opublikowano: 2 stycznia 2017, 13:29

    Aktualizacja: 2 stycznia 2017, 13:39

  • 0
  • Powiększ tekst

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie przez firmę Amos Luzon Energy and Development Group kontroli nad Ronson Europe. Pierwsza z tych firm zajmuje się w Polsce głównie produkcją ścianek działowych i drzwi, druga znana jest z działalności developerskiej.

Jak wynika z komunikatu, Urząd wydał siedem decyzji, w których zgadza się na przejęcia w branży budowlanej, produkcji napojów, artykułów tekturowych oraz handlu detalicznym i hurtowym.

Zgoda UOKiK dotyczy możliwości utworzenia przez PG Europe wraz ze spółkami deweloperskimi Kajima i Marvipol (dwie decyzje) wspólnych przedsiębiorców - PDC Industrial Center 32 oraz PDC Industrial Center 63. Obie spółki zostaną utworzone w celu budowy obiektów magazynowo-logistycznych, których powierzchnia będzie wynajmowana.

Urząd zgodził się także na przejęcie przez Döhler bezpośredniej kontroli nad spółką Alpex. Obie firmy produkują m.in. koncentraty oraz soki owocowe i warzywne. Spółka Tri-Wall Europe Holding – działająca w Azji Wschodniej, Południowo-Wschodniej i Europie będzie mogła przejąć kontrolę nad działającą w Europie spółką TPMS Polska. Przedsiębiorcy produkują artykuły tekturowe, takie jak: opakowania, rury czy akcesoria biurowe.

Firma Bewa przejmie kontroli nad Jurajską. Obie są producentami wód butelkowanych, smakowych oraz innych napojów bezalkoholowych. A ostatnia decyzja dotyczy przejęcia przez Terg kontroli nad spółką Astral. Działalność obu spółek koncentruje się głównie na detalicznej i hurtowej sprzedaży sprzętu AGD, RTV i IT.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył równowartość 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce – informuje UOKiK w komunikacie.

Powiązane tematy

Komentarze